EN İYİ 10 SAÇ MAŞASI

Saç maşası kullanırken dikkat edilmesi gerekenler...

Dalgalı saçlara sahip olmak için kullanılan saç maşası, saçın yapısını değiştirir ve saçların kıvrılmasını sağlar. Elektrik ile çalışan ürünler, yüksek ısı vererek kısa süre içerisinde saçların istenilen forma girmesine yol açar.

Saç maşası, birçok farklı marka tarafından üretilen bir üründür ve ürünlerin çalışma gücü, ürünün modeline göre değişir. Ürünlerde seçilebilen sıcaklık derecesinin olması, kullanıcıların saç tipine göre sıcaklık ayarlamasını sağlar. Birçok üründe ısı ayarı LCD ekrandan takip edilebilir.

Son yıllarda en çok tercih edilen ürünlerden biri de otomatik kapanma özelliği bulunan saç maşasıdır. Isı ayarı yapılabilen ürünlerin harcadığı enerji de birbirinden farklıdır. Titanyum, seramik, turmalin ve keratinli plakalara sahip ürün modellerinin her birinin teknik özelliği ise bir diğerinden farklıdır. En hızlı ısınan saç maşası ise titanyum plakaya sahip ürünlerdir. Zengin renk seçeneği sunan ve birden fazla ısı ayarına sahip ürünleri kullanmak ise oldukça basittir.


Öncelikle işleme başlamadan önce saçların temiz olmasına ve ıslak olmamasına dikkat edilir.

Saçlar taranır ve birkaç tutama ayrılır. Saç maşasını kullanmak için en alt tutamdan başlanır.

Bu arada ürün açılır ve ürün ısınınca istenilen kıvrım kalınlığına göre saç maşasına saç sarılır.

Yaklaşık olarak on saniye beklenir ve saç bitene kadar devam edilir.

İşlem süresi, kullanıcının saçının uzunluğuna, kalınlığına veya inceliğine göre değişir.

Çok pratik ve kolay bir kullanım sunan ürün ile doğal görünümlü buklelere kavuşmak mümkündür. Saçın her bir tutamı maşaladıktan sonra, el yardımıyla bukleler dağıtılır ve doğal görünüm elde edilir.

Saç Maşası Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Saçlara verilen şekiller, kullanıcıların görünümünü değiştirerek, daha farklı bir görünüm elde edilmesini sağlar. Elektrik yardımıyla çalışan ürünler yüksek ısı yaydığı için dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Yüksek derecede ısı vererek çalışan saç maşasını kullanırken dikkatli olmak gerekir.


Uygulamaya başlamadan önce ürünün sıcaklık derecesi ayarlanmalı ve saç maşa işlemi için hazır hale getirilmelidir.

Saçlar fırça ile taranarak farklı tutamlara ayrılır ve saç diplerine de saç serumu sürülür. Saç serumu, yüksek ısıya maruz kalan saçın yanmasını veya kopmasını önler.

İnce telli saça saç maşası uygularken, bekleme süresinin kısaltmak saçın tahrip olmaması için önemlidir.

Maşanın sıcak yerlerine dokunmamak gerekir ve bu gibi kazalarla karşılaşmamak için ısıya karşı direnç gösteren eldiven kullanılabilir.

Doğal dalgalı saçlara sahip olmak isteyen kullanıcıların kalın maşa seçmesi tavsiye edilir.

Saç maşasını kullanırken saçların kuru olmasına dikkat edilerek, saçlar temiz olmalıdır. Kirli saça uygulanan maşa etkili sonuçlar vermez ve bukleler kısa süre içerisinde bozulur.

Ürün modellerini kullanırken saçların dibinden sarma işlemine başlamak, işlemin başarılı olması için önemlidir.

İşleme başlamadan önce saça termal su sıkılabilir ve bu da saçların yıpranmasını önler.

Saç düzleştirme ve şekillendirme konusunda oldukça başarılı işlere imza atan saç maşasının saçlara verdiği zarar da kullanıcıların çok araştırdığı konular arasında yer alır. Elektrik aracılığıyla yüksek sıcaklık veren ürünleri kullanırken bazı detaylara dikkat etmek, saç maşasının olumsuz etkilerini en az gözlemlemeye yol açar.

Saçların sürekli olarak yüksek ısıya maruz kalmaması için ürün modellerinin çok sık kullanılması tavsiye edilmez ve ürünleri satın alırken saç tipine uygun seçmek gerekir. Ayrıca ürünlerin kaliteli olması ve maşa yaparken saçta çok uzun süre bekletilmemesi gerekir. Uzun süre saçta maşa durduğunda saçta yanmalar, kırılmalar ve incelmeler meydana gelir ve bu da saçın zarar görmesine yol açar.