'EYVAH KELLEŞİYORUM!'

Saçlarımız hep dökülüyor. Peki ne kadarı normal?

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 04 Eylül 2014
'EYVAH KELLEŞİYORUM!'
<#text>Hepimiz biliyoruz ki mevsim değişikliklerinden en çok saçlarımız etkileniyor. Yazın deniz,kum, güneş derken saçlarımız zaten yeterince yıprandı. Şimdi bir de mevsim değişikliği nedeniyle saç dökülmesi ile karşı karşıyayız. Banyoda dökülen o saçları görmeye başlamadan, haberimizi okumaya başlayın hanımlar.


<#text>


<#text> Yapılan araştırmalar gösteriyor ki her kadın günde ortalama 50 ile 100 tel arası saç döküyor. Yani duşta gördüğünüz o saç tellerinden şimdilik korkmanıza gerek yok. Eğer siz de saçınızın çok fazla döküldüğünü düşünüyorsanız şimdi vereceğimiz yöntemi mutlaka denemelisiniz. Yaklaşık olarak 60 tel kadar saçınızı parmaklarınıza dolayın ve sonra çevirin. Eğer elinize 5 ile 8 tel arasında saç geliyorsa bu çok normal. Ama 15 telden fazla saç dökülüyorsa ve durum sürekli hale geldiyse mutlaka bir uzmandan yardım almanız gerekebilir.


<#text>


<#text> Aşırı saç dökülmesinin sebebi çok fazla stres veya vitaminsizlik olabilir. Yani yaşam tarzınızda aslında saç dökülmesine neden olabiliyor. Bunların yanı sıra hormonal, alerjik ya da mevsim geçişleri gibi sebeplerden de saç dökülmesi olabilir. Siz de çok fazla saç dökülmesi yaşıyorsanız mutlaka bir doktordan yardım almakta fayda var.


<#text>


<#text> EMEL OKŞAR

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.