FORCAPIL ANTİ CHUTE SPREY, ZOMBİ HÜCRELERLE SAVAŞIYOR

Zombi hücreler sadece cildi değil, saçlarımızı da mahvediyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Haziran 2023
FORCAPIL ANTİ CHUTE SPREY, ZOMBİ HÜCRELERLE SAVAŞIYOR

Saç dökülmesi Covid 19’dan bu yana dünyanın genel problemlerinden biri oldu. Nedeni, artık yaşamayan ama vücuttan ve saçtan bir türlü ayrılmayan zombi hücrelerin çoğalmasına neden olması. Tabii stres, eksik ya da sağlıksız beslenme, kireçli sular, güneş saç problemlerini daha da üst seviyeye taşıyor.Forcapil Anti Chute Sprey, saç derisini yeniden yapılandıran, güçlendiren ve en önemlisi zombi hücrelerle savaşan bir içeriğe sahip.

Peki zombi hücreler aslında ne demek? Arkopharma Türkiye Sağlık Danışmanı Levent Gök açıklıyor; “Yaşlanan hücrelerin bir diğer adı zombi hücrelerdir. Bu hücreler bölünmeyi durduruyor ancak hiç ölmüyorlar. Zombi hücresi az sayıda olursa sorun yaratmıyor. Ancak yaşlandıkça bağışıklık sistemi zombi hücrelerini temizleme yeteneğini kaybediyor. Bu gerçekleştiğinde faydaları hiç kalmıyor ve sadece zarar vermeye başlıyorlar Ayrıca, zombi hücreleri biriktikçe etraflarına toksik etkileri olan iltihaplı kimyasallar  salmaya, yakındaki tüm sağlıklı hücreleri etkilemeye başlıyorlar.”

Zombi hücreler, eğer çok birikirlerse sadece cilt yaşlanmasını artırmakla kalmıyor, saçlarımızı döküyor, çeşitli hastalıklara katkıda da bulunuyorlar. Bu konuyla ilgili devam eden çok sayıda da araştırma mevcut.

Forcapil Anti Chute Spray, ilk kullanım ayından itibaren saç derisini iyileştirdiği klinik olarak etkinliği kanıtlanmış bir ürün. Aktif bileşenleri ile oldukça konsantre olan bu formül, 5 bitki özünü (Bambu, Isırgan Otu, Darı, Ginkgo, Atkuyruğu), Amino Asit, B5, B6 Vitaminleri, Biotin, Çinko ve Hyaluronik Asit içeriyor.

Fiyatı: 620 TL.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.