HACİMLENME ZAMANI! YAĞLI SAÇLAR İÇİN EN İYİ ŞAMPUAN ALTERNATİFLERİ

Hızlıca yağlanan saçlarınıza çözüm yine şampuanlardan geçiyor.

Sabah yıkadığınız saçlarınız sadece birkaç saat içinde günlerdir dokunulmamış gibi görünüyor, bu yüzden de gündüzden geceye planlarınız arasına mutlaka saç yıkama seansı mı giriyor? O zaman saçlarına aynada bakmak istemeyenler kulübüne hoş geldiniz! Bu kulüpten çıkmak için yapmanız gerekenlerden ilki de şampuanınızı değiştirmek.

Saçları ağırlaştırmayan, arındırıcı, dengeleyici ya da hacim veren şampuan seçmelisiniz ki, saçlarınız kolayca yağlanmasın.

Nemlendirici, parlaklık veren ya da kıvırcık saçlar için olan şampuanlar, saçın daha hızlı yağlanmasına neden olur. Şampuanın saçınızı kurutmaması da dikkat edilmesi gereken bir nokta. Kuruduğunu hisseden saç derisi, bu kuruluğu önlemek için daha fazla yağ salgılayacak bu da saçın daha hızlı yağlanmasına neden olacaktır. Saçı sadece bir kere şampuanlamak ve her gün yıkamamak da yağlanmasını yavaşlatmak için önemli noktalar. Yağlanmaya yatkın saçlar için önemli noktalardan biri de saç kremi kullanımı. Hiç kullanmamak doğru bir seçenek değil elbette ama saç kremini nasıl kullandığınız önem taşıyor. Saç kremini sadece bozuk para büyüklüğünde ve saç uçlarına uygulamanız yeterli nemi alması için yeterli.
.