HAILEY BIEBER’IN DOĞAL DALGALARINI DENEYİN

Bieber, adım adım saç stili tüyoları veriyor…

Moda, saç ve güzellik dediğimiz zaman Hailey Bieber, tüm bu saydıklarımızın kraliçesi diyebiliriz! Son dönemlerde stili ve güzellik tüyoları ile radarımızda olan Hailey Bieber’ın kusursuz görünümüne hayran olduğumuzu da itiraf edebiliriz. Çoğu zaman nasıl her seferinde bu kadar harika görünmeyi başardığını sorguladığımız Hailey Bieber, özellikle Kaliforniyalı ‘beach waves’ stili ile dikkatimizi çekiyor. 

Kısa bir süre duyurduğu Youtube kanalı üzerinden yeni bir video paylaşan Hailey Bieber, saç stilinin sırlarını sevenleri ile paylaştı. “Size bu dalgalı saç stilini göstermeye karar verdim çünkü bu stil zaman bulduğumda kendim yaptığım bir şey. Eğer bir yemeğe veya randevuya çıkıyorsam bu saçı eğlenceli bir etkinlik için tercih ediyorum.” diyen Hailey Bieber, “Şu anki modum, özellikle saçım ile daha dağınık ve doğal bir stil mükemmel olmaması gayet iyi görünüyor. Eğer bu saç stilini yapmıyorsam genelde sıkı toplanmış bir topuz tercih ediyorum.” diye ekledi. 


Aşağıda Hailey Bieber’ın doğal dalgalı saçlarını elde etmek için paylaştığı tüm adımları inceleyebilirsiniz…

1. HACİM

Hacim Spreyi, 221.81 TL OUAI revolve.com

“İlk adım, saçlarımı kurutmadan önce ıslak saçlarıma hacimlendirici bir sprey sıkmak. Ouai’nin Volume Spray ürününü gerçekten çok seviyorum. Bu en iyisi ve harika kokuyor. Jen Atkin’e buradan teşekkür etmek istiyorum. Sonra ise saçımı kurutuyorum.”

2. DOKU KAZANDIRMAK

Hacim ve Doku Spreyi, $31 IGK BEACH CLUB igkhair.com

Hailey Bieber’ın saçını hacimlendirdikten sonraki adımı ise saçlarına biraz doku katmak. IGK’nin Beach Club Volume Texture Spray adlı ürününü kullanan Bieber, “Doku kazandıran spreyi tüm saçıma sıkıyorum, saçlarımı şekillendirmeden önce bu spreyi kullanmayı seviyorum” diyor. 

3. ISIYI ARTIRIN

Corrale Saç Düzleştirici, 3,999 TL DYSON dyson.com.tr

“Saçlarımı parça parça ayırarak düzleştirici ile bu hareketi yapıyorum… Bu hareketi nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum, dalga gibi hareketler yapıyorum,” diyen Bieber, Dyson’ın Corrale Hair adlı düzleştiricisini kullanıyor. “Özellikle duş aldıktan sonra saçlarım süper temiz olduğu zaman saçlarımın dokusu oldukça düz. Bazen bir doku veya saç spreyi ekleyerek saçlarımı dalgalandırmaya çalışıyorum ki daha fazla tutuşu olsun. İpeksi ve çok ince telli saçlarım var, ürün kullanmadığım zaman saç şekillendiriciler pek işe yaramıyor.” diyen Bieber, düzleştirici ile saçlarına doğal dalgalar ekliyor. 

4. KURU ŞAMPUAN

Clean Freak Kuru Şampuan, $14 NOT YOUR MOTHER’S amazon.com

“Sona doğru kuru şampuan kullanıyorum çünkü ertesi gün de aynı şekilde kalmasını istiyorum ve ertesi gün stili korumamı sağlıyor.” diyen Bieber, Not Your Mother’s Clean Freak’in kuru şampuanını köklerden uca doğru uyguluyor. Bu ürünün saçının daha temiz ve taze görünmesini sağladığını söyleyen Bieber, aynı zamanda daha dağınık ve doğal bir görünüm yarattığını ekliyor. 

5. SAÇ SPREYİ

Soie Doğal Tutuşlu Saç Şekillendirici Sprey, 224.99 TL PHYTO LAQUE trendyol.com

“Son adımda ise çok hafif bir saç spreyini saçlarımın iki tarafına uyguluyorum,” diyen Bieber, saçında ağırlık yaratmayan bir ürün tercih ettiğini söylüyor. Phytolaque Soie’nın saç spreyini uygulayan Bieber, “İşte bu kadar, bu benim dalgalı saç tekniğim” diyerek videoyu sonlandırıyor.