İBRAHİM ZENGİN’DEN SAÇ BAKIM TÜYOLARI

Dyson Saç Bakım Kategorisi Marka Elçisi ve saç stilisti İbrahim Zengin, yazın saç sağlığı için dikkat edilmesi gereken noktaları paylaştı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 08 Mayıs 2023
İBRAHİM ZENGİN’DEN SAÇ BAKIM TÜYOLARI

Saç bakımı, en değerli aksesuarlarımızdan biri olan saçlarımızı korumak ve canlı tutmak demektir. İyi görünmenin temeli bakımlı saçlara sahip olmaktan geçiyor. Hal böyle olunca saçlarımızı tanımak, yapısını bilmek ve doğru ürün kullanarak mevsime uygun bakım yapmak çok önemli. Dyson Saç Bakım Kategorisi Marka Elçisi ve saç stilisti İbrahim Zengin, saç sağlığınızı koruyabilmeniz için kolaylıkla uygulayabileceğiniz bakım tüyolarını paylaşıyor.
Saçlarınızı aşırı ısıdan koruyarak şekillendirin

Aşırı ısı saçın yapısında geri dönüşü olmayan değişiklikler yarattığından, uzun süreli ısıyla şekillendirmenin saç deriniz ve saçınız üzerindeki etkisini kontrol altında tutabilecek şekilde tasarlanmış şekillendiricileri tercih etmelisiniz. Saniyede 40 kez sıcaklığı ölçerek saçı aşırı ısı hasarına karşı korumak için akıllı ısı kontrolü kullanan Dyson Supersonic saç kurutma makinesi bu noktada size yardımcı oluyor. Yine akıllı ısı kontrolü kullanan ve düz ve dalgalı modeller yaratmanız için size imkan sunan Dyson Airwrap multi-styler’la saçı şekillendirmek ve bir araya getirmek için esneyerek her geçişte tüm saç tellerine eşit ısı ve gerginlik uygulayan Dyson Corrale saç düzleştirici saçınıza sağlıkla stil verebilmeniz için tercih edebileceğiniz ürünler. Saçınızı şekillendirdikten sonra ipek veya saten yastık kılıfları üzerinde uyuyarak stilinizi daha uzun süre koruyabilirsiniz.


Çevresel etkenlere ve saçınıza yaptığınız uygulamalara dikkat edin

Yaz tatilinden önce saçlara boya, röfle ve balyaj gibi işlemler yaptırmak saç tellerinin incelerek zayıflamasına yol açıyor. Bu tarz işlemler güneş ışınlarının zararlı etkilerinin saçta daha yoğun bir şekilde hissedilmesine neden olurken; saç ve saç derisi daha hızlı kuruduğundan, uygun bakım ürünlerinin kullanılması gerekiyor. Saçı havluyla kurutmak veya taramak gibi mekanik işlemler, güneş ve UV ışınları, deniz ve havuz suyu gibi faktörler de saçın kütikül tabakasının hasar görmesine neden oluyor.

Deniz ve havuz sonrasında saçınızı hızlı şekilde yıkamalısınız. Yaz mevsimi, saç tipi ve dokusu ne olursa olsun, besleyici ve nemlendirici saç ürünlerinin bakım rutininize eklenmesi gereken bir mevsimdir. Yağ asitleriyle dolu yüksek nemlendiricili şampuanları ve bununla birlikte saç kremlerini tercih edin. İnce saç dokularının her 3-4 haftada bir nemlendiriciye ihtiyacı olabilirken, kıvırcık ve yüksek dokulu saçların yaz aylarında daha yüksek seviyede nemlendiriciye ihtiyacı olabileceğini unutmayın. Saçlar ıslakken çok daha zayıf olduğundan, ince dişli tarak kullanıp saçı uçlardan başlayarak tarayarak saç tellerinin yıpranmasını önleyebilirsiniz. Havluyla kurutmayı tercih ediyorsanız da saçınıza karşı nazik davranmalısınız. Saç bakım rutininize belirli aralıklarla yapacağız saç bakım maskelerini de ekleyebilirsiniz.


Dyson Corrale Kablosuz Saç Düzleştirici
Tüm saç tipleri için uygun olan Dyson Corrale kablosuz saç düzleştirici, öncü esnek bakır plakalarıyla saçı şekillendirmek ve bir araya getirmek için esneyerek her geçişte tüm saç tellerine eşit ısı ve gerginlik uyguluyor.

Dyson'ın 4 hücreli lityum iyon pil teknolojisiyle bir araya gelen Dyson Corrale saç düzleştirici, kablosuz performans sunup ısı hasarını azaltarak dilediği her yerde stilinden ödün vermek istemeyenlerin seçimi oluyor. Kablosuz kullanım özgürlüğü, çalışma masasından dans pistine kadar her yerde her türlü stile ulaşmanıza, ofis partisi veya aile etkinliklerinize giderken yolda rötuşlar yapmanıza olanak tanıyor.

Dyson Corrale kablosuz saç düzleştirici, saniyede 100 kez sıcaklık ölçen bir platin sensör kullanarak üç hassas ısı ayarı sunuyor. Bu teknoloji, hassas ve doğru ısı sağlamak için ısıtma sistemini kontrol eden bir mikroişlemci ile iletişim kuruyor.
Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi
Farklı saç tipleri için tasarlanan Dyson Supersonic saç kurutma makinesi; hızlı, güçlü ve odaklanmış bir hava akımı kullanıyor. Ergonomik yapısıyla elde tutarken kullanım kolaylığı ve denge sağlayıp geleneksel saç kurutma makinelerine göre daha sessiz bir performans sunarken, akıllı şekilde ısıyı kontrol altında tutup saçı aşırı ısı hasarından koruyor.

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi, geleneksel saç kurutma makinelerinden farklı olarak, ısı ayarını düzenlemek için hava sıcaklığını saniyede 40 defadan fazla ölçüyor. Dyson'ın Akıllı Isı Kontrol teknolojisine sahip Dyson Supersonic saç kurutma makinesi, saçın parlaklığını korumaya yardımcı olmak için aşırı ısı hasarını önlüyor.

Dyson laboratuvarlarında çeşitli saç tiplerinin titizlikle test edilmesinden sonra tasarlanan başlıklar, farklı saçlarda farklı stiller elde edilmesine olanak tanıyor. Dyson tasarımı başlıklar arasında Flyaway Başlığın yanında Şekillendirici Başlık, Difüzör, Geniş Dişli Tarak ve Hassas Kurutma Başlığı bulunuyor.

Dyson Airwrap Multi-Styler
Dyson, şimdiye kadarki en iyi performansa sahip saç şekillendiricisi Dyson Airwrap multi-styler’ı yakın zamanda satışa sundu. Her daim daha iyiyi arayan Dyson mühendisleri, Coanda efektinin boyutunu küçültürken etkisini artırmak için kendi tasarımlarına meydan okuyarak, aşırı ısı olmadan farklı saç tipleri için çeşitli stiller sunan bir şekillendirici tasarladı.

Soğuyabilen ve dönen uçlara sahip yeni nesil şekillendirici bukle başlıkları, saçın gücünü korumaya yardımcı olmak için ısı hasarı olmadan buklelere ve dalgalara daha hızlı ve kolay ulaşmanızı sağlıyor. Bir önceki nesil şekillendiricide iki bukle başlığıyla elde edilen sonuçları tek bir başlıkla elde edebilen kullanıcılar, artık başlıkları değiştirmeye gerek kalmadan saat yönünde ve saat yönünün tersine bukleler ve dalgalar oluşturarak tüm saçı şekillendirebilme imkânı buluyor. Yeniden tasarlanmış fırça başlıklarıysa, yeni çok fonksiyonlu Coanda etkili düzleştirici kurutma başlığının yanı sıra gelişmiş Coanda performansıyla daha fazla kontrolle şekillendirme sağlıyor. İki başlık etkisini bir araya getiren Coanda etkili düzleştirici kurutma başlığı, aşırı ısı olmadan tek seferde elektriklenmeleri giderirken  bir dokunuşla güçlü bir kurutucuya dönüşüyor.

Dyson, daha önceki Airwrap saç şekillendiriciye sahip kullanıcılarına da sadece yeni başlıklarla kendi ürünlerini güncelleyebilme imkânı veriyor. Saç şekillendiricilerde ilk defa uygulanan bu fikir, makinenin geliştirilme süreci boyunca benimsenen sürdürülebilirlik vizyonundan kaynaklanıyor. Dijital bir dünyada tasarım yapmak, fiziksel prototip oluşturmaya olan bağımlılığı azalttığından, bunun sonucunda kullanılan enerji ve malzemeleri önemli ölçüde aza indiriyor. Daha önce hiç görülmemiş bir hava akımı hızı, basıncı ve kontrolü seviyesine ulaşmak için havalandırma deliklerini küçültülmesinde elde edilen başarı, mühendislerin deneme yanılma sürecinin bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor.


Dyson ürünleri, Dyson Demo Store’lar, Dyson doğrudan satış noktaları ve Dyson.com.tr'den satın alınabiliyor.

 

 

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.