MULLET SAÇ KESİMİ YILIN EN ÇOK ARANAN STİLİ OLDU

2021’in favorisi belli oldu!

Ben Affleck ve Jennifer Lopez’i, Friends buluşma bölümünü ve düşük bel jeanlerin geri dönüşünü unutun… 2021’de beklenmedik geri dönüşler derken 20. Yüzyıldan bir misafirimiz daha var: mullet saç kesimleri. 70’li yıllarda Jane Fonda veya 80’li yıllarda Patrick Swayze’nin saçlarını düşünün. Punk rock döneminin olmazsa olmaz saç kesimlerinin başında gelen mullet saçlarını 2000’li yılların başında Rihanna da denemişti. Aynı şekilde bu sene mullet saçlarına geri dönen Rihanna’ya Miley Cyrus da katıldı. 
Karantinada ünlüler arasında popüler hale gelen ve karantinadan çıkış döneminde herkesin benimsediği mullet saç kesimleri geçtiğimiz sene internette en çok aranan saç stili oldu. 15.5 milyon arama ile %142 artan mullet aramaları, bu stilin ne kadar popüler olduğunu kanıtlıyor! Önlerde katlı kesim ve arkaya doğru kuyruk şeklinde olan bu saç stili, tüm ‘cool’ kızların tercihleri arasında. Geçtiğimiz Mart ayında popüler olmak üzere olduğunun sinyallerini veren mullet saç kesimi, kısa sürede tüm Instagram sayfamızı sardı. Farrah Fawcett’in kabarık dalgalı saçları ile 70’ler saç stilleri vurgulanırken, mullet stilinin de saç trendleri arasında yeri belli oldu. Çok katlı ve dağınık görünen bu saç kesimi, ince telli saçlar için önerilen modeller arasında. Saçlarınızı daha yoğun gösteren mullet saç kesimi aynı zamanda sizi bir rock yıldızına dönüştürüyor. 

Rihanna, 2013 (Getty Images)

Özellikle 70’li ve 80’li yıllarda erkek punk ve rock yıldızlarının tercih ettiği mullet saç kesimleri 2000’li yılların başında kadın ünlüler tarafından denenmeye başladı. Şimdilerde yeniden yükselişte olan bu saç kesiminin tereddütsüz bu senenin favorileri arasında olduğunu söyleyebiliriz. Biraz daha asi ve farklı stilleri beğenenlerin deneyebileceği bu stilin anahtarı önlerde katmanlı ve kısa bir kesim, arkalarda ise daha uzun bir stil. Zahmetsiz bir şekilde stilize edilebilen mullet saçlar bir süre daha hayatımızda olacak gibi görünüyor. 

Lady Gaga ve Zendaya, 2016 Grammy Ödülleri (Getty Images)

Tek bir saç stilinde iki farklı görünüm sunan mullet saç kesiminin 2021 versiyonu ise daha katlı görünüyor. Özgüveni artıran ve dünyadaki Rihannaların ve Mileylerin denediği bu stilin konfor alanının biraz dışında olduğunu söylemeliyiz.

Etİketler