ÖRGÜ SAÇ MODELLERİ: SEVENLERİ İÇİN 15 FARKLI SAÇ ÖRGÜSÜ

Sonbaharın en sevilen saç trendlerinden örgü saç modellerini sizler için toparladık. İşte 15 farklı saç örgüsü modeli!

Güzellik dünyasının saç örgüleriyle barıştığını görmek için etrafınıza biraz bakmanız yeterli. Taç örgüler, klasik örgüden farklı duran Hollanda modelleri, incecik duran kılçık örgüler, çiçek şekli verilmiş örgüler neredeyse herkesin saçında.

Şimdilerde en çok dikkat çeken saç örgüsü modelleriyse balıksırtı örgüler, Hollanda ya da bir diğer adıyla ejderha örgü denilen ters sırayla örülen örgüler ve halat örgüler en revaçta olanlardan. Eğer saçınızı bu şekillerde örmek, özellikle zamanla yarıştığınız günlerde sizin için iddialıysa önerimiz saçınızdan ince bir tutamı alıp atkuyruğu toplanmış ya da topuz yapılmış saçlarınıza eklemeniz.

Her biri farklı görülse de her bir örgü modelini yaparken takip etmeniz gereken bazı adımlar var. Örgüye başlamadan önce saçı iyice taramak örgünün daha kusursuz görünmesi için önemli. Özellikle de ince dişli taraklar kullanabilirsiniz. Örgüye başlamadan önce saça köpük ya da jöle gibi ürünler sürmeniz, saçı istediğiniz şekle sokmanızı engellediği için pek tavsiye edilmiyor. Onların yerine saça ışıltı veren spreyler kullanabilirsiniz. 

Saçlarınızı ördükten sonra hoşunuza gitmeyen yerleri varsa, saça baştan başlamak yerine bunları tel tokalarla düzeltmeye çalışın. Örgüyü tamamladıktan sonra da tutucu özelliği yüksek sprey sıkabilirsiniz.

Hadi gelin en beğenilen saç örgülerini keşfetmeye başlayalım: