PÜRÜZSÜZ VE PARLAK SAÇLAR İÇİN BAKIM YAĞLARI

Saçlarınızı yeniden canlandırma zamanı!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 12 Nisan 2023
PÜRÜZSÜZ VE PARLAK SAÇLAR İÇİN BAKIM YAĞLARI Getty Images

En sade günlük rutiniz bile ne yazık ki saçlarınıza zarar veriyor olabilir. Zarasız bir saç düzleştirme seansı, saç rengi değişikliği veya kuru soğuk hava… Hepsinin saçlarınıza negatif bir etkisi olabilir. Bu konuya bu kadar negatif başlamak istemezdik! Ama tüm bu negatiflik tek bir dokunuşla pozitife dönebilir. Aradığınız kurtarıcı ise birkaç damla yağ olabilir!

Saç yağları çoğu zaman serumlar ile karıştırabiliyor, ancak saç yağları çok daha yoğun ve hızlı bir bakım sunuyor. Saçlarınızın görünümünü birkaç kullanımdan itibaren düzenleyen yağlar, saç uçlarından diplere kadar nemlendirerek uzun dönemli bir onarım süreci sunuyor. Ancak tıpkı her bakım ürününde yaptığınız gibi saç bakım yağlarında da seçici olmalısınız. Özellikle kuru ve durgun saçlarınız varsa, daha ağır yağları tercih ederken, şikayetiniz sadece parlaklık ise daha hafif formüllere yönelmeniz daha doğru olacak. 

Neyse ki günümüzün güzellik sektörü, her saç şekline, her saç tipine ve her şikayete göre bir bakım ürünü önerebiliyor! Erişilmesi imkansız gibi görünen şampuan reklamlarını aratmayacak bir saç parlaklığına ulaşmak düşündüğünüz kadar zor değil. İhtiyacınız olan tek şey, doğru bir bakım ürünü!

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz saç bakım yağlarını inceleyebilirsiniz…

PÜRÜZSÜZ VE PARLAK SAÇLAR İÇİN BAKIM YAĞLARI / 0
1

Intensive Hair Oil Saç Bakımı, 875 TL SACHAJUAN sevil.com.tr 

Saçta ağırlık hissi yaratmadan saçın onarılmasına ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan bu saç bakım yağı, saçın daha güçlü olmasına ve kırıkların görünümlerinin azaltılmasına yardımcı oluyor. 

PÜRÜZSÜZ VE PARLAK SAÇLAR İÇİN BAKIM YAĞLARI / 1
2

Nutriplenish Çok Amaçlı Saç Bakım Yağı, 629 TL AVEDA aveda.com.tr

5 farklı konsantre yağı içeren bu bakım yağı, tüm saç tiplerini derinlemesine nemlendiriyor ve parlaklık katıyor. Kakao, organik zencefil, kakule ve diğer saf ve birki özleri içeren bu ürün, kuru saçları derinlemesine onarıyor. 

PÜRÜZSÜZ VE PARLAK SAÇLAR İÇİN BAKIM YAĞLARI / 2
3

Saç Bakım Yağı, 225 TL KAI BEAUTY NATURAL brandroom.com.tr

Tüm saç tipleri için uygun olan bu ürün, dökülmelere nede olan çevresel faktörlere karşı saç derisini destekliyor. Ginseng, çörekotu yağı, argan yağı, hint yağı, susam yağı ve avokado yağı gibi birçok doğal içeriğe sahip olan bu yağ, saçlarınızı derinlemesine besliyor. 

PÜRÜZSÜZ VE PARLAK SAÇLAR İÇİN BAKIM YAĞLARI / 3
4

Onarıcı ve Koruyucu Saç Bakım Yağı, 170.93 TL YVES ROCHER yvesrocher.com.tr

Yıpranmış saçlara özel yaratılan bu saç yağı, saçlarınızı derinlemesine besliyor, onarıyor ve kurumaya karşı koruyor. Organik jojoba yağı içeren bu ürün, kuru ve yıpranmış saçları ağırlaştırmadan beslerken, ipeksi ve pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. 

PÜRÜZSÜZ VE PARLAK SAÇLAR İÇİN BAKIM YAĞLARI / 4
5

Smoothing Oil-Infused Saç Maskesi, 780 TL KIEHL’S kiehls.com.tr

Argan ve babassu yağı içeren bu saç maskesi, tüm saç tipleri için uygun. Saça etki ederek pürüzsüz ve parlak bir görünüm sunan bu yağ, kuru saçları onarıyor. 

PÜRÜZSÜZ VE PARLAK SAÇLAR İÇİN BAKIM YAĞLARI / 5
6

No.7 Bonding Oil, £28 OLAPLEX cultbeauty.co.uk

Kuru ve durgun saçlar için yaratılan bu ürün, elektrikli ve kabarık görünümü azaltırken saçlarınıza yumuşak, parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. 

PÜRÜZSÜZ VE PARLAK SAÇLAR İÇİN BAKIM YAĞLARI / 6
7

Saç Bakım Yağı, 650 TL HOMEMADE AROMATERAPİ homemadearomaterapi.com

Argan, soğuk sıkım jojoba yağı, ylang-ylang yağı ve biberiye yağı içeren bu saç bakım yağı, saçlarınızı derinlemesine beslerken, kuru saçları onarıyor. 

PÜRÜZSÜZ VE PARLAK SAÇLAR İÇİN BAKIM YAĞLARI / 7
8

Rejuvenating Saç Bakım Yağı, 1,465 TL PHILIP B. beymen.com

Süper hafif esansiyel bitki ve çiçek yağlarıyla dolu bu bakım yağı, saçın canlılığını, gücünü ve parlaklığını geri kazandırarak uzun süreli bir onarım sunuyor. 

PÜRÜZSÜZ VE PARLAK SAÇLAR İÇİN BAKIM YAĞLARI / 8
9

Hindistan Cevizi Saç Bakım Yağı, 319.92 TL THE BODY SHOP thebodyshop.com.tr

Organik hindistan cevizi yağı, soya yağı ve pracaxi yağı içeren bu ürünü besleyici maske olarak gece boyunca saçınızda bekleterek kullanabilirsiniz. Kuru, cansız ve yıpranmış saçlar için üretilen bu ürün, saçları nemlendiriyor ve besliyor. 

PÜRÜZSÜZ VE PARLAK SAÇLAR İÇİN BAKIM YAĞLARI / 9
10

Saç Bakım Yağı, 1,049 TL GISOU sephora.com.tr

Mirsalehi Balı ile zenginleştirilen bu saç yağı, saçın doğal nem dengesini geri kazandırırken, ipeksi parlaklıkta daha sağlıklı, yumuşak ve güçlü saçlar sağlıyor. 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.