SAÇ BOTOKSU NEDİR VE NASIL UYGULANIR?

Canlılığını kaybetmiş ve yıpranmış saçlar için "Saç Botoksu" uygulamasının tüm detaylarını inceliyoruz

Demet Yavuzyiğit DEMET YAVUZYİĞİT 29 Ekim 2022
SAÇ BOTOKSU NEDİR VE NASIL UYGULANIR? Adobe Stock

Saç Botoksu, son günlerde herkesin bahsettiği bir güzellik bakımı... Havyar yağı, B5 vitamini ve kolajen kompleksi gibi bileşenlerin bir kombinasyonunu kullanarak, (herhangi bir iğne olmadan) hasarlı ve kırılmış saç tellerini onaran derin bir bakım tedavisidir.Saç Botoksu uygulamasını, saçınızı onarım sürecine sokan bir ürün ya da derin bir saç kremi olarak düşünebilirsiniz. Çoğunlukla protein, peptitler, amino asitler, vitaminler, B5 vitamini, hyaluronik asit ve kolajen gibi bileşenlerden oluşan bir bakım kokteylidir.

Kimler deneyebilir?
Tipik olarak, bunun gibi bazı tedaviler yalnızca belirli saç tiplerine uygundur, ancak Saç Botoksu tüm saç tipleri için uygundur. Her saç tipinde, zararları onarmak ve önlemek için çalışır. Saçlarını şekillendirmek için mücadele edenler, kabarık veya cansız saçlara eğilimli olanlar bu tedaviyi sevecek. Bu uygulamanın, gevşek telleri anında kaldırdığı ve canlandırdığı bilinmektedir. Ayrıca, sert kimyasallar kullanılmaz, bu nedenle hassasiyet veya tahriş konusunda endişe duyan herkes için uygundur. Özellikle kırık uçlar, saç seyrelmesi, hacim eksikliği ve donukluğu gidermek isteyenler için etkilidir.

Süreç nasıl ilerler?
Tüm Saç Botoksu tedavileri, arındırıcı PH+özellikli bir şampuanla başlar. Bu, hem saçınızdaki hem de saç derinizdeki kiri temizlemek için gereklidir. Daha sonra Saç Botoksu için ürün, saç diplerinden uçlara doğru uygulanır. Tedavi bir saate kadar beklemeye bırakılır. Ardından saçlar ılık su ile yıkanır. Ürünün saçın en derin katmanlarına nüfuz etmesini sağlamak için saç kurutulur, kuvvetli şekilde fön ve düzleştirici işlemleri yapılır .

Faydaları neler?
Pek çok faydası var, ancak başlıca etkileri onarım, daha iyi parlaklık, daha fazla yeniden büyüme, daha yavaş saç dökülmesi ve nem etkisi. Saç Botoksu, temel olarak evde kullanılan ürünlerle elde edilmesi zor olan saç köklerinin etrafında bir koruma örtüsü sağlar.

Olumsuz etkileri
Tedavi, boyalı saçları hafifçe açabilir, bu yüzden rezervasyon yaptırmadan önce bunu bilmenizde fayda var. Renkteki herhangi bir değişiklik, uygulama sonrası tonerle kolayca düzeltilebilir. İdeal olarak, saçınızı tekrar boyamadan önce yaklaşık iki hafta beklemelisiniz, daha erken boyamak tedavinin etkinliğini etkileyebilir.

Aslında herhangi bir eksisi yok. Unutulmaması gereken tek şey, Saç Botoksu'nun profesyonel bir uygulama olduğu ve yanlış kullanılması durumunda saçınızı yağlı ve kaygan hale getirebileceğidir. Bu nedenle, ne yaptığını bilen bir saç bakım uzmanı tarafından yaptırmanız çok önemlidir. Büyük ölçüde indirimli tedavilere karşı dikkatli olmalısınız. Bu, daha düşük kaliteli ürünler kullandıkları anlamına gelebilir ve aynı sonuçları alamayabilirsiniz. Araştırmayı unutmayın.

Aylarca etkili olabiliyor
Uygulamanın sonucu, en az üç ila altı ay sürüyor. Ne kadar çok uygulanırsa, o kadar etkili oluyor. Yeniden yaptırmanız için de belirli bir süre yok (8 ila 12 hafta olabilir).

Bilinmesi gerekenler

•Saç Botoksu'ndan hemen sonra fiziksel egzersiz yapmaktan kaçının (yeni yapıldığında ter, uygulamaya engel olabilir).
•Saçınızın yerleşmesine izin vermek için tedaviden sonra üç gün boyunca saçınızı yıkamamaya çalışın.

•Sonuçları en üst düzeye çıkarmak ve saçın kurumasını önlemek için sülfatsız bir şampuan kullanın.

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.