SAÇ EKİMİNDE YENİ YÖNTEM

Saç ekimi, kadınlarda yoğun saç dökülmesinin etkilerini azaltmak için en etkili yöntemlerden. Uygulama hakkında en çok merak edilen soruları Estecenter Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çevik'e sorduk.

Tıraşsız saç ekimi dış görünüşte değişimi en aza indiren ekim tekniklerinden biri olması sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Pek çok insan saç ekimi uygulamalarını yaptırmak ve çok daha sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak istese de saçların tamamen tıraş edilmesi sürece dair ilk adımı atmak için güçlü bir engel oluyordu. Özellikle kadınlarda dış görünüşü ciddi anlamda etkileyen tıraş işlemi sebebiyle saç ekimi uygulamalarına ön yargı ile yaklaşılıyordu. Hem erkeklerin hem de kadınların tercih ettiği tıraşsız saç ekimi uygulamaları sayesinde kişinin dış görünüşünde herhangi bir değişim meydana gelmeden saç ekim işlemini yapmak mümkün.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tıraşsız saç ekiminin diğer saç ekim yöntemleri ile en bariz farkı saçlı derinin tamamının tıraş edilmesine gerek kalmadan uygulanabilir olmasıdır. Bu teknikte ense kökünden işleme özel geliştirilmiş ekipmanlar sayesinde sağlıklı saç kökleri toplanır. Bu özel ekipmanlar saçlı derinin tıraş edilmesi gerekliliğini ortadan kaldırır. Sonrasında ise FUE yani foliküler ünite ekstraksiyonu olarak da bilinen ve saç ekimi uygulamalarında yaygın olarak tercih edilen teknik ile ekim işlemi yapılır.

Kadınlar Neden Tercih Etmeli?

Long Hair Yöntemi ile tıraşsız saç ekimi uygulaması olarak da bilinen bu işlem aslında yaygın olarak iddia edilen tıraşsız saç ekimi uygulamalarının gerçekten tıraşsız olarak yapılması anlamına gelmektedir. Aslında tıraşsız saç ekimi denildiği zaman ense bölgesinde saç köklerinin toplanacağı alanın tıraşlanması ve uzun saçların bu bölgeyi kapatması sayesinde görüntünün değişmeyeceği iddiası özellikle kadınların saç ekimi uygulamalarını tercih etmesini engelliyordu. Oysa bu yöntemle hiçbir şekilde saçlı deride en ufak bir alan tıraşlanmamakta ve dış görünüş uygulamaya başlandığı anda nasılsa o şekilde korunmaktadır. Saç ekimi kişinin mevcut görünüşü değişmeden yapıldığı için kişi operasyondan hemen sonra ortaya çıkacak sonucu görebilir. Ekilen saçlar bir ay içerisinde döküldükten sonra 2 - 3 ay gibi bir sürede tekrar büyümeye başlar ve uygulama tamamlanmış olur. Operasyon sonrasında dış görünüşte hiçbir değişim olmaz ve kişi normal hayatına hemen dönebilir. Böylece daha dikkat çekici bir görünüme kavuşulurken, süreç dahilinde yaşanabilecek kaygılar minimize edilebilir.

Etİketler