SAÇ ŞEKLİNİZİ HEMEN DEĞİŞTİRMEYİN

Kuaföre gitmeden önce rüyalarınızdaki saç kesimine karar verdiniz mi?

Saçlar ruhumuzun aynasıdır. Güzelliğimizin de önemli bir parçası... Kendimizi iyi hisettirir. Biz kadınlar daraldığımızda, bunaldığımızda kendimizi kuaförde buluruz bir anda. Berbat bir günümüzü harika bir güne çevirebilir kuaförden yeni çıkmış saçlar. Ancak yanlış bir saç kesimi de bizi günler süren pişmanlık hissine götürür. Mükemmel bir görünüm ve profesyonel olarak saç kesimi yaptırmak isterseniz size 5 adımda yardımcı olabiliriz:

1) Yüzünüzün şeklini iyi tanımalısınız.
Öncelikle yüz şeklinize karar vermekle başlanmalı. Böylece hangi tarz kesimin size daha iyi gidebileceğini bulabilirsiniz. Yuvarlak bir yüzünüz varsa katlı saçları tercih edin. (Gwnyneth Paltrow, Cameron Diaz)
Yüzünüz oval ise şanslınız. “Oval yüz her türlü saç modelini kaldırır” der saç stilistleri. Eğer elmacık kemiklerinizin dikkat çekmesini isterseniz kahkül tavsiye edilir. (Jessica Alba, Rihanna, Kim Kardashian) 
Yüzünüz kalp şeklindeyse, düz kesimlerden uzak durun deriz. Genelde saçınızı açık bırakmaya da özen gösterin. (Victoria Beckham, Jennifer Aniston)
Yüzünüz kare ise, yüzü çerçeve içine alan bir kat kesimi tam size göre. Saçlarınızı tek tarafa ayırarak da elmacık kemiklerinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Böylece daha yumuşak bir görüntünüz olur. (Jessica Simpson, Demi Moore)
Eğer geniş bir alnınız var ise de kahküller kurtarıcınız olacaktır.

Etİketler