SAÇI VE SAÇ DERİSİNİ GÜNEŞ HASARINDAN KORUYUN

Cildinizi güneş ışınlarından koruyorsunuz, peki ya saçlarınız?

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Temmuz 2023
SAÇI VE SAÇ DERİSİNİ GÜNEŞ HASARINDAN KORUYUN

Güneş ışığı ultraviyole ışıktan (UV ışığı) oluşur. Bu görünmez radyasyon, saç deriniz ve saçınızın yapısını oluşturan hücreler de dahil olmak üzere tüm hücrelere zarar verir.Saçları güneşe maruz bırakmak saçınızın doğal nemini kaybetmesine neden olur. Saçta ağartma etkisi yapar ve saçın doğal proteinlerinin hasar görmesine ve ciddi protein kaybına yol açar. Saçlarda kuru bir görünüme yol açar hatta saç dökülmesine yol açabilecek hasar oluşturabilir. Bu noktada Forcapil Şampuan, krem ve sprey yardımınıza koşuyor. Yıllardır güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı savaşan Forcapil, doğal keratin üretimine yardımcı oluyor ve saç köklerini canlandırmak için çalışıyor.

Gençlerde de çok yoğun saç dökülmesi var

Yaklaşık 40 yıldır saç sağlığı ile ilgili çalışan Forcapil, gençlerde de yaygın görülmeye başlayan saç dökülmesini, kireçli sulara, doğru beslenmemeye, strese ve güneşe bağlıyor.

Aslında sadece saçlarımız değil, genel olarak bedenimiz son dönemde hızla değişen, dijitalleşen, her şeyi “uzaktan” halletmeye çalışan dünyadan etkileniyor. Sentetik gıdalarla beslenmeye çalışan, sürekli sürekli stres altında kalan, UV ışınlarının gücünü yüksek derecede hisseden ve hızla yaşlanan insanlara dönüşüyoruz.Güneş saçınıza nasıl etki eder?

Yazın ister tatilde ister evde olun, neme susamış saç tellerinizi yatıştırmak için güçlendirici şampuan sonrası saç kremine birkaç dakika süre verin ve şımartıcı bir saç derisi masajı yapın. Sonrasında saçınızı durulayın ve saç derisine Forcapil Anti Chute Sprey sıkarak masaj yapın. Islak saçı taramaktan kaçının. Bu, saç kütiküllerine zarar verebilir veya saçınızın elastikiyetini kırılma noktasına kadar uzatabilir. Bunun yerine, geniş dişli bir tarakla nazikçe açın ve fazla suyu yumuşak bir havluyla sıkın.

40 yılı aşkın süredir fitoterapi konusunda Avrupa’nın en önemli markalarından biri olan Arkopharma’nın saç sağlığı için geliştirdiği Forcapil serisi içinde saçları beslemek için gerekli vitamin, mineral ve aminoasitlerin yanında saçları hem içeriden, hem dışarıdan destekleyen önemli bitki ekstreleri bir arada bulunuyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.