SAÇLARDA ALOE VERA DÖNEMİ

Cilt bakımı kürü saç bakımına taşınıyor!

Aloe Vera nesiller boyu kullanılan bir güzellik kürü. Cilt bakımından vücut bakımına kadar her alanda öne çıkan aloe vera şimdi ise saç bakım departmanında yayılıyor. Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını desteklerken aynı zamanda bakım ve iyileştirme yapan aloe vera gerçekten ‘mucizevi’ içerikler listenize girebilir. Geçtiğimiz yıllarda ev dekorunda ‘trend’ olan sevimli aloe vera bitkisi mutfak masanızda duruyorsa, bu bitkinin faydalarını deşifre etme zamanı!

ALOE VERA NEDİR?

Tarih boyunca pek çok alanda kullanılan aloe vera bitkisi vitaminleri, mineralleri ve yağ asitleri ile dikkat çekiyor. Anti-mikrobiyal ve iltihap önleyici özellikleri ile öne çıkan aloe vera, genelde yaraları ve cilt rahatsızlıklarını iyileştirmek için kullanılıyor. 

ALOE VERANIN SAÇ BAKIMINDAKİ ROLÜ NEDİR?

Aloe vera cilt ve yara iyileştirme konusunda oldukça etkili, peki ya saçlar? İnternete bakınca aloe vera kullanınca saçlarının daha kalın ve hızlı uzadığını söyleyen insanlarla karşılaşıyor olabilirsiniz. İşin aslı, bu konuda yapılan bir araştırma yok. Ancak aloe veranın cilt üzerindeki etkileri göz önünde bulundurulunca, bu içeriğin saç uzamasını etkilemesi olağan. Saçları yavaş uzayan veya ince telli saçlardan şikayet edenler, aloe veranın iyileştirici etkisinden faydalanabilirler. 

Saç uzamasının yanı sıra aloe veranın bilinen etkileri arasında saç köklerindeki fazla sebum oranlarını dengelemesi var. Diğer kimyasal içerikli ürünlerin aksine, saç köklerinin bariyerlerini güçlendiren aloe vera, daha sağlıklı, yumuşak ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlıyor. A, C ve E-Vitaminleri içeren aloe vera, hücre yenilenmesini artırıyor ve saç köklerindeki yeni saç oluşumunu destekliyor. Aynı zamanda jel formunda B-12 Vitamini barındıran aloe vera, saç dökülmelerine karşı etkili olabiliyor. 

ALOE VERA SAÇLARDA NASIL KULLANILIR?

Tıpkı ciltte olduğu gibi saç köklerini iyileştiren aloe vera, fazladan sebumu gidererek daha parlak ve yumuşak saçlara kavuşmanızı sağlıyor. Jel olarak özünü kullanabileceğiniz aloe verayı aynı zamanda saç maskelerinde, kremlerinde ve şampuanlarında kullanabilirsiniz. Saç yapınıza ve saçlarınızdaki şikayetinize göre bakım ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz. 

ALOE VERANIN YAN ETKİLERİ VAR MI?

Aloe vera harika! Ama tıpkı her harika şey gibi aloe veranın da yan etkileri olabiliyor. Eğer aloe veraya alerjiniz varsa cildinizde kızarıklıklar ve kaşıntılar olabilir bu nedenle düzenli bir şekilde aloe vera kullanmadan önce dermatologunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz. Özünde cildinizin ve saç köklerinizin nemlenmesini sağlayan aloe vera, saçlarınızı yıpratan ve kuruluğa sebep olan kış ayları için ideal bir çözüm. Eğer alerjik bir yapıya sahip değilseniz, aloe veranın faydalarından yararlanmaya başlayabilirsiniz!

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz aloe vera içerikli saç bakım ürünlerini inceleyebilirsiniz…