SAÇLARDA AYRIMCILIK

Açıkta ya da topluda, bu sene yandan ayırmak moda!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Şubat 2014
SAÇLARDA AYRIMCILIK<#text>
Salvatore Ferragamo - Iceberg
<#text> Gülşah Öztürk


<#text>


<#text>  New York, Londra, Milano ve şimdi de Paris! Moda Haftaları trendleri belirlemeye devam ediyor. Tabii defilelerde aylar öncesinden hazırlanan kıyafetlerle bütünlük sağlayacak saç ve makyajı bulmak da koleksiyonu hazırlamak kadar önem taşıyor.


<#text>


<#text> Markaların koleksiyonuna en çok yakışan saçların ve makyajların da aynı sezonda trend olmaya hak kazandığı show'ların birçoğunda yandan ayrılan saçlar dikkat çekiyor...


<#text>


<#text>


<#text>
Proenza Schouler - Issa
<#text>


<#text>
 Son anda katılmaya karar verdiğimiz davetlerde ya da özel günlerde hayat kurtarabilecek; Issa, Iceberg, Salvatore Ferragamo, Proenza Schouler gibi büyük markaların show'larında açık ya da toplu haliyle gördüğümüz ve denemek için sabırsızlandığımız yandan ayrılmış saçları kendimiz de yapabilir miyiz dersiniz?


<#text>


<#text> Sorumuzun cevabını konunun uzmanlarından, birçok moda çekiminde de birlikte çalıştığımız Saç Uzmanı Suat Tekten'e sorduk ve hepimizin evimizde uygulayabileceği şekilde kolay bir tarif aldık. İhtiyacınız olsan şeylerse çok basit: Sert jöle ve parlaklık veren sprey!


<#text>


<#text> ELLE: Bu görüntüyü nasıl elde edebiliriz, kısaca anlatır mısınız?


<#text> SUAT TEKTEN:<#text> Bu modelde dokuyu genellikle çok sert jöle kullanarak elde ediyorum. Önce saça net bir fön çekiyorum, sonra parlaklık veren sprey uyguluyorum. Bir kaseye jöle koyup boya fırçasıyla ayrım olan yerlere parça parça uyguluyorum; tıpkı boya sürer gibi. Son olarak kısık ayarda fön makinesiyle kurutup, parlaklık veren spreyle saça son halini veriyorum.


<#text>


<#text> ELLE: Nasıl kıyafeterle yakıştırıyorsunuz?
SUAT TEKTEN:
<#text>Dar kıyafetlerle ve özellikle saç kısaysa boynu açıkta bırakan kıyafetlerle bu modeli çok yakıştırıyorum.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.