SAÇLARDA BENZERSİZ TEKNOLOJİ

Dyson’ın kablosuz çalışma özelliğiyle saç şekillendirme konusunda işimizi kolaylaştıran Corrale saç düzleştiricisiyle ilgili merak edilenleri Dyson Kıdemli Tasarım Mühendisi Robyn Coutts ile konuştuk.

Biz kadınlar için hayatımızı kolaylaştıran, etkili ve pratik ürünlerin yeri ayrıdır. Durum böyleyken sizi saç konusunda büyük kurtarıcınız olacak; Akıllı Isı Kontrolü teknolojisi ve kablosuz çalışma özelliğine sahip olan Dyson Corrale saç düzleştirici ile tanıştıralım. Bu teknoloji harikası ürünü Dyson Kıdemli Tasarım Mühendisi Robyn Coutts ile konuştuk.

Dyson Corrale saç düzleştiricinin teknolojisi hakkında bilgi verebilir misiniz? Benzerlerinden farkı nedir?

Dyson, uzun yıllardır saç düzleştirme ve şekillendirme bilimini araştırıyor. Bu süreçte kullanıcı davranışları ve mevcut düzleştiricilerle ilgili hayal kırıklıkları bizim için çok önemli oldu. Geleneksel saç düzleştiricilerde kullanılan sert plakalar, saçı şekillendirmek için genellikle aşırı ısıya ihtiyaç duyuyor ve bu da saçta gereksiz termal hasara neden oluyor. Dyson Corrale saç düzleştirici ise; her geçişte eşit ısı ve gerginlikle saçı kusursuz biçimde hizalayarak ısıya bağımlılığı azaltıp saç hasarını yarıya indirmek için öncü esnek bakır plakalara sahip ilk ve tek düzleştirici. Esnek bakır plakaları, diğer düzleştiricilerin aksine, saçınızın şekillendirdiğiniz kısmına uyum göstererek size daha fazla kontrol sağlıyor. Yaratmak istediğiniz stili elde etmek için daha az ısıya ihtiyaç duyduğundan, elektriklenme ve kabarmayı da azaltıyor. Kullanıcıların saç tipine ve istediği stile göre 165 °C, 185 °C ve 210 °C olmak üzere üç hassas ısı ayarı var. Dyson Corrale saç düzleştirici; Anneler Günü’ne özel, saç açma fırçası ve tarağı ile set olarak sunuluyor.

Isılı işlemlerin genellikle saça zarar verdiği düşünülüyor. Dyson Corrale için bu konuda ne söyleyebiliriz?

Dyson Corrale saç düzleştiricinin esnek bakır plakaları geleneksel sert plakalı düzleştiricilere göre daha fazla ısı kontrolü sağlayarak, saçın ısıya olan bağımlılığını azaltıyor. Daha düşük sıcaklıkta daha az ısıya maruz kalmasını ve dolayısıyla hasar riskinin azalmasını sağlıyor. Akıllı Isı Kontrolü teknolojisi, plaka sıcaklığını saniyede 100 kez düzenleyerek hassas ısı da sunuyor. Saç tipi ne olursa olsun, Corrale, daha az ısı ve daha az hasarla dümdüz saçlardan mükemmel buklelere ve çok sayıda stile kadar  yüksek kalitede şekillendirme sağlıyor.

Dyson Corrale’in en büyük avantajları nelerdir?

Kablosuz işlevselliği en büyük avantajlarından olan ürün, Dyson’ın 1 milyar sterlinlik yatırımından ve pil teknolojisindeki öncü uzmanlığından doğdu. Düzenli aralıklarla ergonomik şarj yuvasına yerleştirmek veya alternatif olarak manyetik 360° şarj kablosunu takmak şekillendirme süresini uzatıyor. 70 dakikada tamamen şarj olup nerede olursanız olun kablolu düzleştirici performansıyla kablosuz olarak 30 dakikaya kadar saçı şekillendirebilmesi de artılarından.