SAÇLARDA SEZONA HAZIRLIK

SAÇLARDA SEZONA HAZIRLIK

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 29 Eylül 2014
SAÇLARDA SEZONA HAZIRLIK
Yeni sezona girdik bile... Nasıl yeni bir gardırop düzenleyip sezon modasını takip etmek istiyorsanız güzellik konusunda da yenilikleri takip etmeniz gerek. Ne de olsa saç-makyaj-kıyafet ayrılmaz kız kardeşler. Son dönem saçlarda nelerin moda olduğunu, sağlıklı saçlara nasıl sahip olunacağını saç tasarımcısı Kemal Baykar'la konuştuk.


Kıyafetler gibi saçlarda da trendlerin değişimi söz konusu. Yaz bitiyor; yeni sezon trendleri hakkında neler söyleyebilirsiniz?


Bu yaz omuz hizasında, çok katlı olmayan saçları çok gördük. Saçlara renklerle ve ışık oyunlarıyla hacim kazandırdık. Bu trend hâlâ devam ediyor

Bu trendleri herkes uygulayabilir mi?


Tabii ki uygulanabilirlik, yakışmayla doğru orantıda. Ben salonumda, müşteriden talep gelse de yakışmayacağını düşündüğüm uygulamaları yapmaktan kaçınıyorum. Bu doğrultuda herkes her modeli ve de rengi kullanabilir demeyi uygun bulmuyorum.

Sezonda ya da defilelerde genelde omuz hizasında veya uzun saçlar gördük. Kısa saç hiç mi yok? Peki yine de kısa saç düşünenler hangi modelleri, kesimleri tercih etmeli?


Kısa saçın hiç modası geçmeyecek; her zaman modern gözükür. Kısa saçta önerim, saçın yapısına ve yüzün şekline uygun modeller olması.

Favori ürünleriniz var mı?


Saç yapısına göre değişkenlik gösteren sayısız favori ürünüm var. Şekillendiricisi ayrı, bakımı ayrı, şampuanı ayrı. Ne olduğunu söyleyebileceğim favori bir malzemem var ama: Makasım.

Size göre sağlıklı saç için neler yapmalı? Hangi tarzda ürünler mutlaka kullanılmalı?


Saçın sağlıklı olması için uğraşırken doğru adreslere gitmek ve doğru kişilerle çalışmak çok önemli. Düzenli bakım yaptırmalı ve düzenli saç kestirmeli.

Yaz sonrası saçı için önerileriniz?


Kesim ve bol bakım.

Kemal Baykar salon olarak size gelenler en çok ne istiyor?


Bizi tercih edenler genelde kesim ve renklendirme istiyorlar. Bu da, bizim bu konuya titizlenmemizi ve hassas çalışmamızı müşterinin de takdir ettiğini gösteriyor.

Celebrity olarak adlandırdığımız yerli veya yabancı kişiler arasında en çok kimlerin saçlarını beğeniyorsunuz; kesim veya renk olarak?


Celebrity'lerden en beğendiğim tarz ve saç, Tilda Swinton'ın. Bu arada bence celebrity olmayan kadınlarımızın çoğunun saçı ve tarzı bizim yerli celebrity'lerden iyi.

Türk kadını röfleyi ve sarıyı seviyor. Ama özel bakım gerekiyor bu saçlara... Siz ne dersiniz?


Ten renklerini ve saçlarının baz renklerini dikkate almadan sarı sevdasına kapılmalarına karşıyım. Kendilerine uygun olmayan bir renkle dolaştıkları gibi, bir de istedikleri renge ulaşabilmek için saçlarını ekstra yıpratıyorlar.

Yeni bir akım var: Ombre... Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Herkese yapılabilir mi?


Evet, Ombre iki yıldır hayatımızda, bu sene de devam edecek gibi gözüküyor.

El değmemiş, çok uğraşılmamış gibi duran saçlar hep gündemde. Bu trend kolay uygulanabilir gibi duruyor ama zor. Bu konuda neler söylemek istersiniz?


Zor gibi gözükse de iyi bir kesim ve doğru şekillendiricilerle zorluk ortadan kalkar.

Okurlarımıza yeni trendlerin uygulaması hakkında önerileriniz neler?


Trendlerden korkmasınlar ama hepsini uygulamaya uğraşmasınlar, yakışanı seçsinler. Saç kestirirken cesur olsunlar. Modacıları takip ettikleri kadar saçlarını kesen ve boyayan kuaförleri de takip etsinler.

ESRA ÖZÜBEK

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.