Saçlarda yeni trend

Dipler koyu, uçlar açık

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 10 Ekim 2012
Saçlarda yeni trend
Soğuk havalar henüz gelmedi ama kış sezonunda sıcak saç renkleri şimdiden bizi heyecanlandırmaya başladı. Şimdilerde Hollywood yıldızlarının da gözdesi iki farklı tondaki saçlar... Saç uçları diplerden bir ya da iki ton daha açık artık. Saç tasarımcılarına göre bu, yüze daha yumuşak bir hava katıyor.

Tuzlu su ve güneşin doğal olarak açtığı saçlarıyla yeni bir akım yaratan kadın sörfçülerin başlattığı ve Kaliforniya'dan tüm dünyaya yayılan “Ombré Hair” trendi, sezonda kuaförlerin de radarında. Ve tabii ki ünlü isimlerin...Hilary Swank:
Üst kısmı koyu, uçlara doğru hafifçe açılan renkler ya da diğer bir deyişle farklı gölgelendirmeler... Bu uygulamada kontrast bazen güçlü bazen de oldukça belirsiz olabiliyor.

Amber Le Bon: 90'ların top modeli Yasmin Le Bon'un kendisi gibi model olan kızı Amber Le Bon, “Ombré Hair” trendini en dikkat çekici haliyle kullanmayı seçmiş. Uçlardaki oldukça açık tonlardaki saçlar, kalan bölümlerle oldukça güçlü bir kontrast yaratıyor.

Emma Watson: Genç oyuncu kısa kesimli saç modelinin uçlarında kullanmış açık tonları. Oldukça spor bir görünüme sahip model böylelikle hem daha sevimli bir havaya bürünmüş hem de yüzüne aydınlık katmış.

Jessica Alba: “Ombré Hair” trendi bu güzel oyuncunun karamel tonlarındaki saçlarına pek yakışmış. Alba bu görüntüsünü cesur renklerle tamamlamayı seçmiş; kırmızı ruj, altın tonlarındaki elbise ve aksesuarlarla asil bir şıklık yakalamış.

Sarah Jessica Parker: Ünlü aktris sarı tonlarındaki saç uçlarını belirginleştirmek için dağınık bir topuzu tercih etmiş, iyi de etmiş...

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.