SAKİNLEŞTİRİCİ BAKIM HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Saçlar canlılığını ve parlaklığını kaybedip zor şekil alıyorsa acilen sakinleştirici bakıma ihtiyacı var demektir!

Garage Hair Repair Studio’nun bir süredir en çok konuşulan uygulamalarından biri olan “Sakinleştirici Bakım” ile tanıştınız mı? Salon zincirinin kurucusu tanınmış kuaför Ahmet Çoban bu bakım uygulamasını anlatırken “Saçlarınızı gerçekten umutsuz bir noktada görüyorsanız aradığınız kurtarıcı işlem” diyor. 

Sakinleştirici bakımda saç yapısını güçlendiren ve keratin içeren özel bir protein bileşimi var. Bu saçınızın aslında doğal dokusunda olan ama zamanla gördüğü işlemler nedeni ile bölge bölge kaybolan bir yapı. Bu hasarın sadece kuaförlerde uygulanan teknik işlemler nedeniyle de olması gerekmiyor. Yoğun sülfat içeren şampuanlarla sık yıkanan saçlar, fön makineleri, sert taramalar ve sprey, jöle benzeri ürünler de saçlarınızda bu sağlıklı yapının kaybolmasına neden olur. Böylece saç kuruyor, inceliyor ve parlaklığını yitiriyor. Cansız görüntünün yanı sıra saç zor şekil alıyor, ayrıca fön ve renklendirme işlemleri de kendini göstermiyor.   

Sakinleştirici bakımı saçınıza yaptırmak istediğiniz köklü değişimlerden, ombre, brushlight, high/lowlight vb. gibi tüm renk açma işlemlerinden önce Ahmet Çoban tarafından özellikle öneriliyor. Böylece saçınızı tüm teknik işlemlere hazırlayan güçlü bir baz oluşturmuş oluyorsunuz. Ayrıca tüm boya işlemlerinde renklerin kendini tam olarak ifade etmesini ve uzun süre solmadan saçınızda kalmasını sağlıyor.

Sakinleştirici bakımı, kuaför saçınız için daha yoğun bir programa gerek duymazsa, yılda 3-4 defa yaptırabilirsiniz. Brezilya Fönü olarak ünlenen yöntemlere göre çok daha düşük sıcaklıkta uygulanıyor. Böylece özellikle son yıllarda popüler olan ombre, brushlight, highlight gibi işlemlerden açılan kısımlarda yanma, kırılma, kopma gibi riskler ortaya çıkmıyor. Çünkü Brezilya Fönü ile ilgili yaşanan en büyük ikilem de buydu. Saçların az boyalı olan kısımları yüksek sıcaklığa dayanırken, çok boyalı, açma işlemi olan ve hali hazırda fazlasıyla kurumuş uç bölümler bakım görmek yerine yanıyordu. Yoğun bir duman ve koku çıkarmadığı için uygulaması daha pratik. Fakat saçı düzleştireceğim diye bir iddiası yok. Saçımı doğal kullanmak istiyorum ama sağlıklı ve bakımlı dursun derseniz kışın yorgunluğunu saçınızdan almak için harika bir seçenek olabilir.