ÜNLÜLERİN KAHKÜLLÜ SAÇ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ

Tüm yüz şekillerine uygun bir tarz var!

Adeta travma etkisi yaratan kakül felaketine karşı olan tutumunuzu değiştirme zamanı geldi! “Yüzüm kakül için çok yuvarlak, alnım çok küçük,” gibi bahaneleri bir kenara bırakıyoruz çünkü her yüz şekli için bir kakül modeli var. Yandan, kısa, uzun veya kabarık kaküller bu sezon kırmızı halıya damgasını vurdu. Asla kakülle görmeye alışkın olmadığımız ünlüler bu saç stilini denerken, burada bir trend olduğunu fark ettik. 

Biraz retro biraz da güncel bir hava katan kaküllü saç modelleri için ünlüler stilinden ilham alabilirsiniz. Yüz şeklinize hangi kakül modelinin uygun olduğuna karar veremiyorsanız aşağıdaki önerilere göz atabilirsiniz. 

Yuvarlak Yüz: Düz kaküllerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Yüzünüzü daha uzun ve ince göstermek için asimetrik kesim yandan ayrılan kakülleri deneyebilirsiniz. 

Oval Yüz: Oval yüzünüz varsa çok şanslısınız çünkü tüm stillere uygun bir yüz şekliniz var! Oval yüzlere en çok yakışan kaküller arasında düz ve kabarık kaküller var. 

Kare Yüz: Kısa kaküller ne kadar trend olsa da, kare yüzünüz varsa bu saç modeli yüzünüzü aşağı doğru çekebilir. Bu nedenle uzun ve kalın kakülleri tercih edebilirsiniz. Kaşınızda veya kaşınızın biraz altındaki kaküller ile modern bir tarz yaratabilirsiniz. 

Uzun Yüz / Geniş Alın: Uzun kaküllerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Yüz şeklinizi olduğundan büyük göstermemek adına yandan ayrılan yumuşak kesimleri deneyebilirsiniz. 

Kalp Yüz: Kalın ve yoğun kaküller alnınızı daha geniş gösterebilir bu nedenle katlı bir kakül kesimi ile dikkati gözlerinize çekebilirsiniz. Kaşınızdan yanaklarınıza doğru giden bir kesim ile ideal yandan ayrılmış kakül stilini deneyebilirsiniz. 

Yüz şeklinize göre hangi kakülün uygun olduğunu öğrendiğinize göre fotogaleride ünlülerin kaküllü stillerini bir sonraki kuaför ziyaretinize götürebilirsiniz…