ÜNLÜLERİN KAKÜLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ

Saç stilinize ve yüz şeklinize göre kakül önerileri!

Herhangi bir kakül kesimi, tüm görüntünüzü tamamen değiştirebilme gücüne sahip! Genelde korkulan kaküller, son yılların favori kesimler arasında. “Benim yüz şeklim veya saç stilim kaküllere uygun değil!” diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Her yüz şekline ve saç stiline uygun kakül modeli var! Sadece biz değil, ünlüler de bu teorimizin destekçisi. Adeta bir hayat memat meselesi olan kakül kesimi, saçlarınızı ‘pixie’ kısalığında kestirmekten daha zor bir karar gibi geliyor olabilir… Ancak yüz şeklinize ve saç tipinize uygun bir model bulduğunuz anda, bu karar çok daha kolaylaşıyor. 

Kalp, oval, yuvarlak veya kare… Yüz şekliniz ne olursa olsun, hatlarınızı en iyi şekilde öne çıkaran kakül modelini bulmanız mümkün. Saçlarım dalgalı veya kabarık demeyin! Kırmızı halıda kıvırcık saçlarda bile kakül kesimi görüyoruz ve gerçekten de harika görünüyor! Yeni yılda daha önce denemediğiniz bir şey denemeye hazırsanız, aşağıda ünlülerden ilham aldığımız kakül modellerini inceleyebilirsiniz…

ORTADAN AYRILAN KAKÜLLER

(Getty Images)

Kalp şeklinde bir yüzünüz veya geniş alnınız varsa ortadan ayrılmış kaküller sizin için! Aynı zamanda oval yüzlerin deneyebileceği uzun ve ortadan ayrılan kaküller, yüz şeklinizde simetri yaratıyor. Yüzünüzü daraltmadan şık bir stil sunan ortadan ayrılmış kaküller; Elizabeth Olsen, Jennifer Garner ve Alessandra Ambrosio’nun tercihleri arasında. Özellikle dağınık topuz stillerinde kullanılan ortadan ayrılmış kaküller zahmetsiz ama havalı bir tarz yaratıyor.


MİKRO KAKÜLLER

(Getty Images)

Yuvarlak hatlı bir yüz şekliniz varsa mikro kakülleri denemelisiniz. Genelde yuvarlak yüzü olanlar kakülleri tercih etmiyor ancak bu kısa kaküller, yüz şeklinize en uygun stiller arasında. Açılı ve keskin hatlı kısa kaküller, kaşınızın biraz üstünde duruyor. Yüzünüzü uzatan bu kakül kesimi Emma Watson, Emma Roberts ve Charlize Theron’un favorileri arasında. 


UZUN KAKÜLLER

(Getty Images)

Katlı ve uzun kaküller, kare veya köşeli yüz şekillerin tercih edebileceği bir model. Yüz şeklinizi yumuşatan bu kakül kesimi, kaşların altında duruyor. Köşeleri uzun ve ortaları yoğun bırakabileceğiniz bu kaküller, havalı ve gizemli bir tarz yaratıyor. Kendall Jenner, Bella Hadid ve Jourdan Dunn gibi modellerin tercihleri arasında olan bu yoğun ve uzun kaküller, ‘bob’ kesimler ve dağınık topuzlar ile harika görünüyor. 


YANDAN AYRILAN KAKÜLLER

(Getty Images)

Yüzünüz daha yuvarlak ve geniş ise, yandan ayrılmış kaküller yüzünüzün oranlarını dengeleyebilir. En sevdiğiniz profil tarafında elmacık kemiklerinize doğru ayırdığınız kaküller, aynı zamanda küçük alnı olanlar için ideal. Bu asimetrik kesim, yüzünüze daha keskin ve simetrik bir görüntü katacak. Selena Gomez, Chloe Grace Moretz ve Felicity Jones’un tercihleri arasında olan yandan ayrılmış kaküller, yüzünüzü uzatarak daha ince bir görünüm sağlıyor. 


YOĞUN VE PERÇEMLİ KAKÜLLER

(Getty Images)

Özellikler uzun ve toplu saçlarda tercih edilen perçemli ve yoğun kaküller, farklı saç stillerinde kullanılıyor. Genelde kare veya keskin yüz hatlarına sahip kişilerin tercih edebileceği bu saç modeli, at kuyrukları ve yarım topuzlar ile çok güzel görünüyor. Sıkı topuzlardan ve at kuyruklarından uzak duruyorsanız, bu kaküller ile dilediğiniz modeli deneyebilirsiniz. Kerry Washington, Salma Hayek ve Ariana Grande, bu stili tercih eden ünlüler arasında. 


DALGALI VE KIVIRCIK KAKÜLLER

(Getty Images)

Dalgalı ve kıvırcık saçların kakül kullanmaması basmakalıbı 2020’de yok oluyor! Kakül stilini denemek için dümdüz saçlarınızın olması gerekmiyor! Jessica Biel, Ciara ve Rashida Jones, kıvırcık ve dalgalı saçların kaküller ile harika göründüğünü açıkça kanıtlayan isimler arasında. Doğal saçların benimsendiği 2020 yılında, dalgalı ve kıvırcık saç stilleri ile kakülleri eşleştiriyoruz. 


DAĞINIK KAKÜLLER

(Getty Images)

Dalgalı saç stillerinin kaküllerinin ve yoğun kaküllerin arasında olan dağınık kaküller, bu iki stilin birleşimi! Hem uzun, hem de perçemli olan bu kakül stili, dağınık ama havalı bir görünüm yaratıyor. Blok şeklinde kaküller ile alnınızı tamamen kapatmak istemiyorsanız bu dağınık ve perçemli stili deneyebilirsiniz. Elizabeth Olsen, Emily Ratajkowski ve Dakota Johnson’un tercihi arasında olan dağınık kaküller, kalın telli uzun saçlar ve topuzlar ile uyum sağlıyor. Kabarık ve uzun saçlar ile denge sağlayan bu dağınık kaküller, katlı ve boşluk yaratan kesimler ile uygulanabilir. 

Etİketler