2021 YAZININ SAÇ STİLİ İLHAMI: FARRAH FAWCETT

Yetmişler tutkusu sona ermiyor!

Abba, ispanyol paçalar, kroşe üstler, çiçekli elbiseler, püsküllü yelekler ve çok daha fazlası… 1970’li yıllar 1970’li yıllarda bile bu kadar belirgin değildi! Instagram ve TikTok’ta yeniden hayat bulan 70’ler stilleri sadece podyumlardaki kıyafetlere değil saç ve makyaj stillerine de ilham kaynağı oluyor. Perde kaküller ve süper kabarık kıvırcık saçların yanı sıra son günlerde çok belirgin bir 70’ler stili öne çıkıyor: Farrah Fawcett.

TikTok’ta milyonlarca izlenim alan Fawcett saç tutorial videoları, bu ikonik stilin geri döndüğünün en büyük kanıtlarından biri. Kocaman dalgalar ve kabarık saçlar oluşan bu saç stili 70’li yıllarda Farrah Fawcett ile özdeşleştirilirken, şimdilerde ünlülerden influencerlara kadar herkes bu tarzın peşinde. Üstelik çok daha büyük ve çok daha kabarık bir halde!TikTok’u ne kadar çok seversek sevelim, yüzlerce video arasından ‘Charlie’nin Meleği’ Farrah Fawcett’in saç stilini nasıl yapacağınızı anlamak biraz zor olabilir. Bu nedenle Fawcett saç stilinde ustalaşmanız için aşağıdaki adımlara göz atabilirsiniz…FARRAH FAWCETT SAÇI NASIL YENİDEN POPÜLER OLDU?

Karantinada geçen bir yılın ardından her gün aynı saçı yapmaktan sıkıldık! Tüm dünya olarak daha gösterişli daha kabarık ve kesinlikle daha etkileyici bir stile ihtiyacımız var. Hacimli saçlar her zaman çok eğlenceli. Özellikle yaz aylarında bu saç stili ile en sade elbisenizi giyseniz bile tüm gözleri üzerinize toplamanız garanti!70’LER DALGALARINA EN UYGUN SAÇ STİLİ HANGİSİ?

Farrah Fawcett’in ikonik saç stili sadece stil ile alakalı değil. Bu bir yaşam tarzı. Şaka yapmıyoruz! Ancak bu stili denemenin esaslarından biri saç kesiminize dayanıyor. Dalgalı, kıvırcık veya düz saç stili Fawcett stili için çok fark yaratmıyor ancak saç kesiminiz bu stil için oldukça önemli. İlkbahar Yaz 2021 trendleri arasında olan oversized kakül kesimi ile birleşen Fawcett stilinde, çok katlı bir kesim tercih edilmeli. Yüzünüzü çerçeveleyen katlı bir kesim ile New York’un ikonik kulübü Studio 54’u 2021’e taşımaya hazır olun. Eğer Fawcett stilini denemek için radikal kesimlere hazır değilseniz o zaman bigudi yönetim ile ilerleyebilirsiniz. Sıkı ve gevşek sardığınız bigudiler ile veya maşa ile saçlarınızda katlı bir illüzyon yaratabilirsiniz. 

Saç stiline gelecek olursak, 1970’lerde herkesin bu saçları kullandığını düşünürsek, düz, kıvırcık veya dalgalı dediğimiz gibi fark etmiyor. Doğru saç şekillendirme ürünleri ve spreyleri ile tüm yazı bir Charlie’nin Meleği olarak geçirebilirsiniz. 

FARRAH FAWCETT SAÇ STİLİ NASIL YAPILIR?

HAZIRLIK:Hacimli saçlar için ihtiyacınız olan tek şeyin saç spreyi olduğunu zannediyorsanız biraz yanılıyorsunuz. Saç spreyinden önce hacim katan bir şampuan ile saçınızı işleme hazırlayın. Saçınız kabarık ve kalın telli ise yatıştıran ve yumuşatan bir şampuan deneyebilirsiniz. Eğer kıvırcık saçlarınız varsa Fawcett stilini denemeden önce saçlarınızı düzleştirmenizi tavsiye ediyoruz. 
BİGUDİ YÖNTEMİ: Isılı bigudiler, 70’li yılların vazgeçilmez güzellik sırlarından biriydi. Şimdi maşa ve saç şekillendirme cihazları kullanıyor olsak da bu nostaljik stil için nostaljik malzemelere ihtiyacımız var. Büyük bigudiler ile daha zahmetsiz dalgalar elde ederken, sıcak bigudiler ile daha kalıcı bir stil yaratabilirsiniz. Saçlarınıza şekillendiricilerden daha az zarar veren bigudiler daha parlak ve sağlıklı bir görünüm de sağlıyor. 

Yüzünüzü çerçeveleyen saçlarınızdan başlayarak bigudileri sarmaya başlayın. Isılı bigudiler otomatik olarak saçlarınızı şekillendirirken normal bigudileri uyguladıktan sonra saç kurutma makinesi ile ısı vermeniz gerekiyor. Başınızın tepesindeki saçları yatay bir şekilde sarmaya devam edebilirsiniz, yüzünüzü çevreleyen saçları ise dikey bir şekilde sarın. Saç uçlarını bigudilerin altına sabitlemeye dikkat edin yoksa eşitsiz bir görünüm oluşabilir. Isı işleminden sonra bigudileri dikkatlice saçınızdan çıkarın. Başınızı öne eğdikten sonra kalın uçlu bir tarak ile dalgaları nazikçe açın. SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİ YÖNTEMİ: Isıya karşı koruyan bir ürünü saçlarınıza uygulayın ve saçlarınızı bölümlere ayırın. Yüzünüzü çevreleyen saçlardan tutam tutam alarak yüzünüzden ters tarafa doğru maşaya sarmaya başlayın ve 5-10 saniye bekleyin. Uygulama yaptığınız yerleri saç tokası ile tutturun veya saç spreyi ile sabitleyin. Tüm saçınızı dalgalandırdıktan sonra başınızı öne atıp dalgaları elinizle şekillendirin. 

Etİketler