YÜZ ŞEKLİNE GÖRE KAKÜL SEÇME REHBERİ

Size en çok yakışacak kakül modelini keşfedin!

Kaküller… Birçok kadının gerçekleştiremediği saç stili hayali.

İtiraf edelim ki neredeyse hepimiz en az bir kere kaküllü saç modellerine bakıp bir türlü cesaret edemedik! Özellikle kıvırcık veya dalgalı saçların korkulu rüyaları arasında olan kakülleri denemek aslında düşündüğünüzden çok daha kolay.

“Kaküller yüz şeklime asla uymaz!” teorinizi çürütmeyi planlıyoruz çünkü tüm yüz şekilleri için uygun bir kakül modeli var. Kısacık ‘pixie’ kesimlerinin yanı sıra saç stilinin en büyük kararlarından biri olan kaküller uzun süre geri dönüşü olmayan cesur bir hareket. Özellikle bu yıl daha da ön planda olan kaküllü saç modellerini denememek için hiçbir nedeniniz yok!

Elinizde en sevdiğiniz ünlünün fotoğrafı ile kuaföre gitmeniz pek de akıllıca olmayabilir. Her yüz şeklinde farklı duran kakül modellerinde en önemli nokta yüz şeklinize uyumlu olan bir kesim tercih etmek. Kaküllerin düzgün görünmesi adına, bakımına daha çok zaman harcayacağınızı göz önünde bulundurarak yıllardır cesaret edemediğiniz kesimi yaptırabilirsiniz. Öncelikle, yüzünüzün özelliklerini inceleyerek nasıl bir yüz şekline sahip olduğunuzu keşfedin. Daha sonra ise yüzünüze uygun modeller arasından bir tercih yapın. Yıllardır çok istediğiniz ancak bir türlü yapamadığınız o an geldi! Artık kaküllü bir saç modeli deneyebilirsiniz!

Fotogaleride farklı yüz şekillerine uygun kakül modellerini görebilirsiniz….