AYRILIK ACISI YAŞAYANLARA!

Ayrılık şekilleri farklı olsa da aşamaları aynı, bunlar neler mi? Haberimizde!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 17 Ağustos 2015
AYRILIK ACISI YAŞAYANLARA!
Ayrılık, yaşanması gereken şeylerden biri ve tıpkı sevmek, mutlu olmak gibi yaşamın çok doğal ve normal bir parçası. Evet, acı veriyor biliyoruz ama iyi tarafı da var; geçiyor! Hepimizin farklı şekillerde de olsa tecrübe ettiği bir durum olan ayrılığın bazı ortak noktaları da var. Biz ayrılığı genel olarak dört aşamaya ayırdık. Eğer siz de şu an böyle bir durum yaşıyorsanız, hangi aşamada olduğunuza bakın ve iyileşmenize ne kadar kalmış öğrenin! Hem de en eğlenceli şekilde!

1. AŞAMA: Yıkılış


Evet, terk edildiniz ve yıkıldınız. Belki siz terk ettiniz ama yine de yıkıldınız! Bu aşamada, karşıdaki kişi vazgeçirilmeye çalışılır genelde. Haklı olduğu halde bu acıyı yaşamamak için özür dileyenler bile vardır belki aramızda... Burada arabeskler, ‘Dön vefasız!'lar dinlenir. Depresyon da denebilir aslında bu aşamaya çünkü dışarı çıkılmaz, aşk filmleri izlenir; peçeteden oluşan devasa kuleler oluşur. Ama ne kadar uzun sürerse sürsün en sonunda ikinci aşamaya geçilir.

2. AŞAMA: Kabulleniş


‘Tamam abi ya tamam o kaybeder!' dediğiniz aşamaya kabulleniş denir. Aslında bir nevi avuntular da bu aşamada yaşanır diyebiliriz. Artık acınız azalmıştır, durumu kabullenirsiniz. Hayatınıza kaldığınız yerden devam etmeye çalışırsınız. Halbuki bir önceki aşamada hayatınızı umursamayıp sadece ağlıyordunuz; e biz geçiyor zamanla demiştik!

3. AŞAMA: Öfke, İntikam


Dürüst olalım: hepimiz bu aşamayı yaşadık, çektiğimiz acılar çekilsin istedik ya da en azından kıskandırmak istedik. Bu aşamada, o evden çıkmayan aşk şarkıları dinleyenlerin ilk adresi kuaför ve avm'ler! Hemen bir bakım yapılır, çeki düzen verilir akabinde vefalı dostlar aranır ve hafta sonuna süper bir plan yapılır. Fotoğraf çekmekten eğlenemeyenler bile var aramızda arkadaşlar! Sonra o fotoğraflar eski sevgilinin görebileceği tüm sosyal medya hesaplarında paylaşılır ve altına inanılmaz eğlenildiğine dair yazılar yazılır, hatta gidilen her yerde check-in'ler yapılır ki kıskansın.

4. AŞAMA: Özgürlük, Yola Devam


Eğer bu aşamaya geldiyseniz, tebrikler artık gerçekten geçti! Artık eski sevgilinin sosyal medya hesapları stalk'lanmaz, onu kıskandırmak için artı uğraşlara girilmez. Adını duyduğunuzda belki yine de kötü hissedebilirsiniz, bu çok normal. Ama artık her şey geçmiştir. Gerçekten yolunuza bakarsınız, kendi hayatınız ve arkadaşlarınız her şeyden daha önemli bir hale gelir. Yeni ilişkilere de açıksınızdır artık, başkasıyla da olabilirsiniz.

Eğer siz de hangi aşamada olduğunuzu bulduysanız, şimdi hemen bilgisayar, tablet ya da telefonunuzdan Spotify'a girin ve buradaki aşamalara göre oluşturulmuş şarkıların olduğu ayrılık listemizi dinleyin! Her aşamaya ait beş şarkıyı eklediğimiz listemizin ilk şarkıları biraz üzebilir ama emin olun en sonunda dans ederken bulacaksınız kendinizi. :) Şunu da unutmamak gerekir: ayrılık herkesin tecrübe etmesi gereken, zamanla geriye dönüp baktığınızda yüzünüzü güldürecek çok doğal bir dönemdir. Yani ne diyoruz: Hayat devam ediyor!

Spotify listemiz için;


http://spoti.fi/1LgobUF

Yazı: Ahsen Çelik

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.