Başarılı Bir Kör Randevu İçin 12 İpucu

Kör randevu nedir? Kör randevular hakkında bilmeniz gereken her şey...

Buse Saray BUSE SARAY 31 Mayıs 2023
Başarılı Bir Kör Randevu İçin 12 İpucu

Fotoğraf: @vikyandthekid


Çiftlerin birçoğu kör randevularda tanışır. İyi bir arkadaşınız veya iş yerinizdeki biri size birini ayarlamak isteyebilir. Bir yabancıyla zaman geçireceğiniz için biraz stresli olmanız anlaşılabilir. Hatta anlaşabilmek için baskı hissedebilirsiniz. Ancak endişelenmenize gerek yok.

Doğru tavırla giderseniz ve ne bekleyeceğinizi bilirseniz, kör randevular harika olabilir. Ancak dikkatli olmazsanız, oldukça garip ve utanç verici de olabilirler. Bu nedenle, bir kör randevuya çıkmayı kabul etmeden önce bu yazıyı okuduğunuzdan emin olun.


Kör randevu nedir?

Kör randevu, iki kişinin ilk kez halka açık bir yerde, genellikle önceden belirlenmiş bir zaman ve yerde, onları tanıştıracak başka kimse olmadan buluşmasıdır. Konu şu ki; bir kez bir araya geldikten sonra başka bir randevuya gitmek isteyip istemeyeceklerine karar verecekler. Eğer başarılı olursa, genellikle gelecekte başka bir randevuya çıkarlar.


Neden “kör randevu” olarak adlandırılıyor?
Kör randevuya "kör" denir, çünkü belirlenen yer ve zamanda buluşana kadar kimse diğerinin kim olduğunu bilemez. Her birinin, diğer kişi için yalnızca önceden genellikle ortak bir arkadaştan veya çöpçatandan öğrendikleri vardır. Genellikle her kişiye diğer kişinin yaşı, cinsiyeti, ırkı, kilosu, boyu ve bazen kişilik özellikleri de söylenir.Bir kör randevuda iyi vakit geçirmenizi sağlayacak 12 ipucu

Eğer buluşmaya olumlu ve sağlıklı bir şekilde yaklaşırsanız, sonucun ne olacağı önemli değildir. Unutmayın, en önemli şey iyi vakit geçirmektir. Her şey yolunda gitse de gitmese de deneyimi keyifli hale getirmek sizin elinizdedir. Burada, başarılı bir kör randevu geçirmenizin olasılığını artırabilecek bazı ipuçlarını öğreneceksiniz.

1
Kendiniz olun. İyi hissettiğiniz ve rahat olduğunuz bir şey giyin.
Eğer içinde kendinizi en iyi hissettiğiniz kıyafeti giyerseniz, odaya girdiğiniz anda özgüveninizi yansıtırsınız.

2
Gülümseme ve olumlu bir tutumla başlayın.

İyi bir enerji yaratmak için karşı tarafa samimi bir gülümsemeyle yaklaşın.

3
Gerçek duyguları cinsel çekimle karıştırmayın.

Cinsel çekim hissi, her zaman derin bir bağlantıyı yansıtmaz. Birçok ilişki, rahatlık ve çekicilik duygusuyla başlar ve zamanla büyür.

4
Nötr beklentilere odaklanın ve beklentilerinizi düşük tutun.

Fikir, kendinizi bırakmak ve bu kişiyle birlikte olmak isteyip istemediğinizi görmektir. Olumsuz sürprizlerden kaçınmak için açık bir zihinle gidin ve olayların akışına izin verin.

5
Pozitif olun.

Olumsuz şeylere, neyin ters gidebileceğine odaklanmak yerine akşamla ilgili iyi şeyleri aramaya çalışın. Gülün ve eğlenmeyi unutmayın. Espri yapın, güleç olun ve anın tadını çıkarın.

6
Bilinçli bir şekilde randevuya odaklanın.

Şikayet etmeyin, reddedilme konusunda endişelenmeyin veya şimdiden büyük bir kumsal düğünü hayal etmeyin. O anı yaşayın.

7
Randevunuzun vücut dilini ve yüz ifadelerini kontrol edin.

Savunma pozisyonunda kollarınızı çaprazlamamanız gerektiğini kendinize hatırlatın. Randevunuzla göz teması kurun ve gülümseyin. Bu, sizin ve randevunuzun birbirinizle daha rahat olmanıza yardımcı olacaktır.

8
Kişisel konulara fazla girmeyin.

Eski sevgiliniz veya diğer önceki randevularınız hakkında konuşmanın zamanı değil. Eğer işler iyi giderse, kişisel konulara dalmak için yeterli zamanınız olacak.

9
Aktif dinleme becerilerini kullanın.

İlgili olun. Karşı tarafa gerçek bir ilgi gösterin, sorular sorun ve aktif dinleme becerilerinizi kullanın. Bu, tüm zamanınızı mesajlaşarak geçirmemek, açık uçlu sorular sormak ve randevunuzun söylediği şey üzerine konuşmaktır.

10
Açık iletişim kurun.

Duygularınızı, beklentilerinizi ve sınırlarınızı net bir şekilde ifade edin.

11
İçeceklere dikkat edin.

Kontrol altında tutmak için alkol tüketimine dikkat edin ve sınırlarınızı aşmamaya özen gösterin.

12
İletişime odaklanın, sorgulamaya değil.

Birinin kariyeri ve ailesi hakkında sorgulamak yerine, randevunuzun mutlu bir şekilde konuşacağı sorular sorun. Bu, onu daha iyi bir ruh haline sokacaktır. Örnek sorular şunları içerebilir: “Hafta sonları ne yapmaktan hoşlanırsın? İşinin en iyi yanı nedir? Tavsiye ettiğin iyi bir film veya kitap var mı? Bundan sonra seyahat etmek istediğin yer neresi? Yapılacaklar listende neler var?”.


Kör randevudan önce gerginlik ve rahatsızlıkla nasıl başa çıkılır?
Endişeli hissediyorsanız, kendinizi sakinleştirmenin yolları var. Nefes egzersizleri çok etkilidir ve çeşitli nefes teknikleri arasından seçim yapabilirsiniz. Meditasyon yapmayı seçebilir veya bazı komik videoların keyfini çıkarabilirsiniz. En sevdiğiniz şarkıyı dinleyebilir veya parkta yürüyüşe çıkabilirsiniz. Fiziksel egzersizin zihinsel sağlığınız için bir dizi faydası vardır.


Bu randevuyu size kimin ayarladığını hatırlayın
Arkadaşınızın yargısına güvendiğinizi kendinize hatırlatın. Tanıdığınız birinin sizi o kadar çok düşünmesi ve sizi başka biriyle tanıştırmak istemesi harika. Bu arkadaş belli ki başarılı olup olmayacağınızı kesin olarak tahmin edemiyor, ancak randevu daha az garip olacak. Çünkü, bir flört uygulamasının aracılığıyla buluşmanın aksine, en azından ikiniz de buluşmanızı kolaylaştıran kişiyi tanıyorsunuz. Bu arkadaşınız ortak noktanız.


Uyulması gereken flört kuralları
Biri sizi başka biriyle tanıştırmış olsa da, güvenli buluşma için genel ve akılcı kuralları takip etmek akıllıcadır. Bu, her zaman halka açık bir yerde buluşmayı seçmek anlamına gelir. Bazıları çok fazla zaman harcamamak için hızlı bir kahve ya da bir şeyler içmek için bir araya gelmeyi sever. Diğerleri parkta yürüyüş yapmak veya bir karaoke barda eğlenmek gibi etkinlikleri tercih eder. Ne yaparsanız yapın, çevrenizin farkında olun ve akşam karanlığında nasıl eve döneceğinizi düşünün.


Kör randevunuz iyi gitmezse ne yapmalı?
Eğer randevu iyi geçmediyse, öncelikle kendinizle ilgilenmeye bakın. Belki özsaygınızı geliştirmeniz ve kendinizi sevmeniz gerekiyordur. Belki biraz zaman alacak ve henüz biriyle tanışmaya hazır değilsinizdir. Ya da belki siz ve karşı taraf sadece uyumlu değilsinizdir. Sıklıkla, iki çok iyi insan bir araya gelir ve çekim veya kıvılcım oluşmaz.

Akşamın sonunda pozitif yönlere odaklanmayı unutmayın. Belki yeni bir şeyler öğrendiniz, şehirde harika bir yer keşfettiniz veya yeni bir arkadaş edindiniz. Bu nedenle, romantik bir ilişki doğmasa bile, iyi bir deneyim yaşamayı başardınız ve aslında kör randevu başarılı oldu.SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.