BİZ ŞİMDİ NEYİZ?

Bilgi yarışmalarındaki sorularla yarışır seviyede bir soru: 'Biz şimdi neyiz?'

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 08 Ekim 2015
BİZ ŞİMDİ NEYİZ?
Birinden hoşlanıyorsunuz, onun da sizden hoşlandığınıza dair sinyalleri de aldınız hatta belki bazı yakınlaşmalar da yaşadınız. ‘Şimdi biz neyiz, Facebook'ta ilişki durumu yapmalı mıyım, babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?' gibi içinden çıkılmaz sorular sormaya başlamadan önce derin bir nefes alın ve sakinleşin; yoksa her şey başlamadan bitecek.

Sözlük anlamı ‘sevgi ve bağlılık duyulan kimse' olan ‘sevgili' kelimesine sizce de biraz fazla anlam yüklemiyor muyuz? Siz buna cevap düşünürken ikinci bir soru soralım; hoşlandığınız kişiyle sevgili olmanız şart mı? Bizce değil. Birinden hoşlanıyorsanız ve karşı taraftan da aynı yönde duygular hissediyorsanız ilk tavsiyemiz bunu konuşmanız olacaktır. İlk adımı atmaktan, zaten bariz olanı söylemekten çekinmeyin. Çünkü duygular havada kaldığında siz birbirinizle yakınlaştıkça daha gergin bir ortam olacak. Duygular karşılıklı olarak söylendikten sonra ‘Biz şimdi neyiz?' sorusunu sormayın. Bu soruyu sormayı acilen bırakmanız gerekiyor!

Düşündüğünüz zaman sevgili, en yakın arkadaş gibi bir etiket ya da sıfattan başka bir şey değil. Siz en yakın arkadaşınıza ‘Biz şimdi neyiz?' dediniz mi? Demediğinizi umuyoruz. Malum kişiye sormanıza da gerek yok; çünkü mutlu olduğunuz sürece etiketlere ihtiyacınız yok. Hislerden emin olunduktan sonra sizi bir arada tutacak şey ne Facebook'taki ilişki durumu ne de sosyal medyada paylaştığınız fotoğraflar. Adı konulmamış bir şeyler yaşadığınızda daha rahat ve daha mutlu olma ihtimaliniz oldukça yüksek. Çünkü iki taraf da sevgililiğin genel geçer kurallarına tabi olmayacak.

Tabii adı konulmamış bir şey yaşamanın da kendince eksileri var. Örneğin sevgilinize çok rahat bir şekilde ‘Niye yazmadın, neredeydin ya da kimleydin?' gibi sorular sorarken, sevgiliniz olmayan ve size hesap vermesi gerekmeyen birine bunları soramazsınız. Bu kimileri için bir artı olarak da görülebilir. Bugün çoğu çiftin şikayeti karşılıklı olarak yapılan kısıtlama, kıskançlık ve tartışmalar. Sevgili olmadığınızda bunları yaşama ihtimaliniz de yok. Tabii belirli seviyede tartışma ve kıskançlıklar yaşanması normal ve olası.

Kısacası bizim önerimiz; yaşadığınız şeyi sürekli sorgulamayı bırakıp tadını çıkarmanız. Karşılıklı olarak birbirinizden hoşlandığınızı bildikten sonra sosyal medyada birlikte olduğunuzu kanıtlamanıza ya da insanların sizi bir ‘çift' olarak görmesine ihtiyacınız yok.


YAZI: AHSEN ÇELİK

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.