Carrie Ve Aidan’ın İlişkisinin Başarılı Olması İçin Değişmesi Gerekenler

Yeniden bir araya gelen Sex and the City çifti, bu sefer ilişkilerini yürütebilecek mi?

Buse Saray BUSE SARAY 17 Ağustos 2023
Carrie Ve Aidan’ın İlişkisinin Başarılı Olması İçin Değişmesi Gerekenler

Sex and the City'nin üçüncü sezonunun sonlarına doğru Aidan’ın geri dönmesi pek çok hayranı sevindirdi. Elbette, Carrie onu aldatmış, kalbini kırmış ve yoluna devam etmiş olabilir, Elbette Carrie ona ihanet etmiş, kalbini kırmış ve devam etmiş olabilir, ancak Steve'in barının dışındaki sevimli tuhaf konuşmalarını görür görmez, onları tekrar desteklemek zorunda kaldık.Yeniden alevlenen ilişkileri boyunca, Aidan'ın evlenme teklifi ve hatta Sex and the City 2 filminde beklenmedik dönüşü boyunca, çoğumuz içten içe Carrie Big'den vazgeçeceğini umduk. En sevilen çift bir araya gelmediğinde kim daha kalpten kırıldı, bilmiyoruz; Aidan mı, Mr. Big karşıtı olanlar mı?

Her izlediğimizde, hala Carrie'nin Big'i tercih ederek Aidan'ı iki yarı yolda bıraktığı için üzülüyoruz. Carrie'nin biraz sorunlu olan zevkini bir kenara bırakırsak, Aidan, Sex and the City karakterlerinin çıktığı tüm erkekler arasında en mükemmel adamdı. Aidan, Big'in her zaman eksik olduğu duygusal derinliği getirdi .Ancak sonunda, Carrie için sadece fazlasıyla iyiydi.

Bu nedenle, And Just Like That'ın ikinci sezonunda mobilya yapmayı ve çiftlik hayatını seven tatlı kalpli bir yaşlanmış versiyonunun gerçekten Carrie ile buluştuğunu görünce çok şaşırdık. Demek istediğimiz, ekranda boşananların eski sevgililerini unutmakta zorlandıklarını biliyoruz ama Aidan'ın onu bırakıp gidenin Carrie olduğunu anlayacağını ve yoluna devam edeceğini düşünmüştük.

Peki, ilişkilerinin bu kez yürümesi için Carrie ve Aidan arasında değişmesi gereken şeyler neler?


Carrie'nin kendisinden başka birisine öncelik vermeyi öğrenmesi gerekiyor

Çiftin dördüncü sezon ayrılışlarında Carrie, "Ben seninim, başka kimse yok" diye bağırıyor. Bence aslında demek istediği "Şu an için başka kimse yok" idi. Defalarca Big'e karşı duygularını Aidan'ın önüne koydu. Aldatmak yeterince kötü değilmiş gibi, tekrar bir araya geldiklerinde bile onu ilişkilerine dahil etmeye devam etti. Aidan, Carrie'nin eski sevgilisini hayatından çıkarmasını istemesinde oldukça haklıydı. Elbette, Carrie'nin hayal kırıklığını görebiliyorduk, ancak düzenli telefon görüşmeleri ve Big'in dördüncü sezonda Aidan'ın kulübesine gelmesi için davet edilmesi kesinlikle çizgiyi aştı.Carrie ve Aidan'ın ilişkisine başlangıcına geri dönersek, çoğunlukla kendisiyle ilgilendiğini söyleyebiliriz. Zamanla ekşiye dönen tatlı bir ilişki, diziye ikinci kez baktığımızda birden çok kırmızı bayrak vardı. Başından beri, Carrie'nin bağlılık konusunda zorlandığını görebiliriz. Aidan'ın ebeveynleriyle tanışmaktan veya köpeğiyle bağ kurmaktan kaçtığı anı hatırlıyor musunuz? Sonra aldatma yaşandı ve tekrar bir araya geldiklerinde, davranışını tamamen düzeltmedi. Nişan yüzüğünü bile parmağına takmaktan kaçındı. Ona karşı hisleri ikinci kez büyüse de; sadece kendisi için en iyi olanı düşünme ve onun hislerini ciddiye almama alışkanlığına geri döndü.

Tabii ki ilişkiniz sadece başka bir kişi etrafında dönmemeli ancak bu, diğer kişinin duygularını göz önünde bulundurmayacağınız anlamına gelmez. Hislerinizi ve nedenlerinizi en iyi nasıl ileteceğinizi düşünmek ve partnerinizle dürüst olmak gerekmektedir. Eğer Carrie, nişan yüzüğünü bir kolye olarak takmanın, bağlanmaya hazır olmadığı anlamına geldiğini Aidan'a söyleseydi; çifti çok fazla kalp kırıklığından kurtarırdı.

Tüm bunlardan çıkarılacak ders; eğer kendinizi "Carrie" olarak tanımlıyorsanız, onun Aidan'a davranışı, kendi aşk hayatınızda örnek alınacak bir şey değil. Bunun yerine partnerinize dürüst olun ve başlangıçta (yani ilk randevu denemenizde) ondan delice hoşlanmıyorsanız, belki de yolunuza devam etme zamanı gelmiştir.


İlişkilerinin bir kaçış olmadığını fark etme zamanı geldi

Carrie, arkadaşlarına Aidan'la yeniden bağlantı kurma konusundaki sonsuz arzusunu anlatırken; Aidan'la olan geçmişini gözden geçirdiğinde, Sex and the City 2 filminde Abu Dabi'deki öpüşmelerinden çok az bahsedildi. Hafızanızı tazelemek isterseniz: Carrie, görünüşte uzak bir şekilde yaşayan Big ile evliyken, tatilde bir çarşıda Aidan'ı gördü ve ikisi akşam yemeği için buluşmaya karar verdi. Arkadaşlarının ateşle oynamaması gerektiği konusunda onu uyarmasına rağmen, Carrie arkadaşlar arasında bir akşam yemeği olması gereken bir buluşmada Aidan'la öpüştü. Kafası karışmış ve çaresiz hisseden ikili, öpücüğün bir hata olduğuna ve suçluluk hissettirdiğine karar verdi ve Carrie, Big'e olanları anlattı.

Şimdi neden bunu gündeme getirdiğimizi merak ediyor olabilirsiniz, ancak spinoff'ta yeniden bağlantı kurmalarına atıfta bulunduğu için bu konunun önemli bir an olduğuna inanıyoruz. Birbirlerini en son yıllar önce başka bir ülkede görmüşlerdi ki bu da onlara bu olumsuz etkileşimin dünyalar kadar uzakta olduğunu ve bu konuda endişelenmek mantıklı gelmemiş olabilir.

Üstelik küçük Sevgililer Günü buluşmaları boyunca, oldukça iyi bir iş çıkardılar (Carrie'nin dairesine gelene kadar; evet, Aidan'ın üçüncü sezonda Big ile yattığı yatağı yeniden düzenlediği daire). O dairenin onlar için ne anlama geldiğini dile getiremeyen ve yüzleşemeyen ikili, NYC'nin lüks otellerinde aşklarına devam ediyor ve bu çok pahalı olunca Carrie; dairelerinde birkaç gece geçirmeleri için yalvarıyor.And Just Like That adlı dizinin bir bölümünde, Aidan'ın çocuklarıyla Virginia'da tanıştıktan sonra Carrie, daireyi satmaya karar veriyor. Artık mevcut ilişkilerinin geçmişten kaçış olmadığını fark etmiş gibi görünüyorlar.

Eski sevgilinizle tekrar bir araya gelmek doğru yolsa, önce nelerin yanlış gittiğini ve nedenini ele almalısınız. İlişkinin gerçekçi bir şekilde nasıl yaşanabileceğini düşünün (örneğin; Aidan, onu görmek için seyahat etmek zorunda mı kalacak?) ve bunun nasıl yürüyeceğini çözün. Benzer şekilde, ilişkinin bu sefer sonuna kadar gitmesi için neyin farklı olması gerektiğini tartışın. Çünkü hiçbir şey değişmezse, aynı eski alışkanlıklara geri döneceksiniz ve birbirinizin kalbini kırmak riskiyle karşılaşabilirsiniz.


Aidan kendine daha fazla güvenmeyi öğrenmeli

Elbette, Sex and the City hayranlarından bazıları, Aidan'ı mükemmel bir adam olarak öne çıkarmayı seviyor. Ancak onun sık sık mağdur olarak resmedildiğini unutmamalıyız. Örneğin; 4. sezon, 7. bölümde, duş sonrası çıplak bir şekilde yaralanmış olan Miranda, Carrie'den yardım istedi. Ancak Carrie, Aidan'ı Miranda’ya bakması için gönderdi. Carrie'nin Miranda'nın boyun yaralanmasıyla çakışan bir toplantısı vardı, ancak Carrie daha önceki hiçbir bölümde en iyi izlenimi bırakmaktan gerçekten ne zaman endişe etmişti ki? Bu bölüm, Carrie'nin kendi planlarını ve duygularını önceliklendirdiği ve sadece ona ihtiyaç duyduğunu hissettiğinde Aidan'a dikkat ettiği bir örnekti.

Ancak net olalım; Aidan da masum değil. İlk baştan itibaren, Carrie'nin aklında ve kalbinde başka bir adam olduğunu biliyordu ve onun kendinden daha önemli olduğunu hissettiğini biliyordu. Ve hatta Big, ilişkileri dışında kaldıktan sonra hala Carrie'yi aramaya devam edince, Aidan'ın endişeleri yine de görmezden gelindi. Bir şekilde, Carrie, Aidan'ın Big'i oldu. Carrie'nin Big'in başkalarını ve kendi çıkarlarını onun üzerine koyması gibi, o da her zaman Big'i Aidan'ın üzerine koydu. Ve şimdi bir araya geldiklerinde, merak ediyoruz; Carrie benzer hareketler sergilerse Aidan farklı davranacak mı? Yoksa hala ona kötü davranışını kabul etmeye devam mı edecek?

İlk ilişkileri boyunca Aidan, kendini ikinci sıraya koymaya izin vermenin sonuçlarıyla yaşadı. Bu sefer, umarız kendi değerini anlar ve Carrie hala tamamen ona bağlanamıyorsa geri adım atar. Bir partnerin her zaman ikinci bir seçenek gibi hissettiği bir ilişki, mutlu bir ilişki olmayacaktır.

Elbette istediğiniz şeyi yapmak doğal bir şeydir ancak biri sürekli olarak sizin çıkarlarınızı düşünmediğini ortaya koyarsa, böyle bir ilişkide kalamazsınız. Çünkü, daha fazlasını hak ediyorsunuz (ve Aidan da öyle). Sizi önemseyen bir partner, düşüncesiz davranışlarını tekrarlamamak için sizi yükseltmek ve size öncelik vermek için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.
Yeniden başlayan ilişkileri üzerine 

Geçmişleri oldukça karmaşık. İkisi açıkça önceki ilişkilerinden bahsetmek istemiyor çünkü bu ilişki acı doluydu, ancak ileriye gitmek için Carrie'nin Aidan'a daha iyi davranması gerekiyor ve Aidan'ın da anlaşmazlıklarını iletmesi gerekiyor. En büyük engellerinden biri (öhö, Big) artık kesinlikle resimden çıktı ve Carrie geçmişini düşünüp Big'in bir hata olup olmadığını merak ediyor. Bu yüzden o ve Aidan ‘ın ilişkileri için mücadele şansı olabilir. Ancak, ilişkilerinin bu kez yürümesini gerçekten istiyorlarsa, eski alışkanlıklarından zor da olsa vazgeçilmesi gerekecek. Hatta belki de yine onlar için olumlu bir sonuç beklemeye başlamış olabilir miyiz?  

 

 

 

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.