ERKEKLERİN KATLANAMADIĞI 5 DAVRANIŞ

İlişkilere biraz da erkeklerin açısından bakmaya ne dersiniz?

Sağlıklı bir ilişki yürütmek ve o ilişkide iki tarafın da eşit derecede mutlu olması biraz zor. İlişki konularında herkesin kendi deneyimlerinden yola çıkarak, söyleyecek birçok sözü olduğunu da kabul ediyoruz. Peki bu konulara daha çok kadınların gözünden bakıyor olabilir miyiz? Sanki daha çok kadınların ilişkideki durumunu konuşuyor, erkeklerin ne düşündükleri ya da ne hissettikleri konusunda daha az kafa yoruyoruz. Bu yazıda, bunu telafi edelim, biraz da eğlenceli bir tonda, erkeklerin kızlarda 'pek de sevmediği' konulara göz atalım istedik.

1. Kızların çok sık trip atması. Evet, beklenen madde ilk sırada. Erkekler bu durumdan gerçekten çok şikayetçi. Konuştuğumuz erkeklerin çoğu, kızların neden her şeye bu kadar takıldığını ve neden bu kadar çok trip attıklarını anlayamıyor. Galiba biraz da haklılar.

2. İlk maddeyle de bağlantılı olarak regl döneminin her şeye bahane edilmesi. Bir erkeğe bu konuyu soracak olursanız şu cevabı almanız çok muhtemel: ‘Bir hafta regl dönemi, bir hafta öncesi e bir hafta da sonrası derseniz, bir ay zaten kaç hafta?' Evet biliyoruz, regl dönemi gerçekten zorlu oluyor bazen biz de kendimizi kontrol edemiyoruz, ama sizce de bazen biraz abartmıyor muyuz?

3. Kızların, sözümüz meclisten dışarı ama ‘fil hafızalı' olması. Hatta bazılarımızda bu neredeyse kindarlığa kadar gidiyor. Genelde bir kız iyi ya da kötü hiçbir şeyi unutmuyor. Bu yüzden de genelde erkekler ilk tanışıldığı güne dair çok detay hatırlamazken, kızların unuttuğu bir şey neredeyse yoktur. Bir tartışma yaşandığında kızlar iki-üç ay hatta bir sene önceki mevzuyu dahi açabilir.

Etİketler