KIŞ DÜĞÜNLERİ İÇİN MEKAN REHBERİ

Kış düğünlerinin de masal gibi geçmesini sağlayacak mekanları öğrenin.

Hande Öztürk HANDE ÖZTÜRK 15 Aralık 2016
KIŞ DÜĞÜNLERİ İÇİN MEKAN REHBERİ
Fotoğraf: Çubuklu 29

Bu yazımızı "Kış düğünü de neymiş canım? Düğün dediğin yazın olur." Diyenlere adıyoruz. Zira kış düğünü de, en az yaz düğünü kadar güzel olur. Bu noktada önemli olan tek şey, tabii ki doğru insandan sonra, doğru mekanı seçebilmek!

Hayallerinizdeki düğünü gerçeğe taşıyacak mekanın davet ettiğiniz konuklarınızın yanı sıra, tüm istediklerinizi de kucaklayabilecek olması gerek. Yani harika görünen bir mekanın kapasitesi sizin sayınız için yetersizse mekan arayışı mecburen devam ediyor. Bu süreç çok yorucu da olabildiğinden strese yenilen taze aşklar eskimesin diye; evlilik hazırlığı yapan ve hayatlarını birleştirecekleri gün aşklarına ev sahipliği yapacak doğru mekan seçiminde destek olmaya karar verdik! Onlarca örneğiyle orada yapılan kış düğününün harika geçtiğini görebileceğiniz, güvenebileceğiniz ve belki de 'Evet' diyeceğiniz; kış düğünleri için İstanbul'un en iyi mekanlarını bir araya getirdik.

Gerisi sizde!RAFFLES ISTANBUL


Zorlu Center'ın içinde bulunduğu için bu adres ulaşım bakımından son derece kolay.


Otel düğünler için özel bir gelin süiti ve her an yanınızda olacak bir “düğün butler”ı da temin ediyor. Kokteyllerde 1000, oturmalı düzende de yaklaşık 700 kişilik kapasiteye sahip otelde kolonsuz, ikiye bölünebilir ve yüksek tavanlı balo salonunda büyük led ekran ve truss asabilme imkânı da var. 1.200 metrekarelik Raffles Balo Salonu'na otelin ana girişinden ayrı giriş yapmak için bir kapı ve yine kendine ait geniş bir fuayesi de mevcut.


Adres: Levazım, Koru Sokağı No:2 Beşiktaş/Şişli
SAİT HALİM PAŞA YALISI

19. yüzyıl Osmanlı mimarisinin görkemli atmosferiyle Boğaz’daki nadide yalılardan olan bu adresin manzarası görülmeye değer. Yemekli düzende 600, kokteyl düzenindeyse 1200 kişilik kapasiteye sahip yalının, istediğinize göre seçebileceğiniz iki bahçesi, rıhtımı ve 10 farklı salonu bulunuyor. Yalı düğün paketinde karşılama kokteyli, dört bölümlük düğün yemeği, pasta, hamam keyfi, süit balayı odasında konaklama ve ertesi gün özel kahvaltı yer alıyor. Dört tarafı cam kaplı Harem Bahçe Salonuysa, yıl boyunca en çok tercih edilen alanı.


Adres: Köybaşı Caddesi No.83 Yeniköy


~ Fotoğraf: Çırağan Sarayı

ÇIRAĞAN SARAYITürkiye’deki tek saray otel olan Çırağan Palace Kempinski'de düğün planlama uzmanları arzu ve ihtiyaca göre kişiye özel sunum ve menüler hazırlıyor. Ortaköyde bulunan mekana ulaşım çok kolay, trafik zamanları dışında da çok rahat. Saray Teras, Doğu Bahçesi, Çırağan Balo Salonu, Ottoman Salonu gibi çeşitli yer seçenekleri mevcut. Ayrıca düğün paketleri içinde kahya hizmeti, geline tahsis edilen bir nedime, helikopter, tekne ya da limuzinle mekana ulaşma imkanınız da var.


Adres: Yıldız Mh., Çırağan Caddesi No.32  BeşiktaşADİLE SULTAN SARAYI


Kandilli’de yer alan bu sarayın muhteşem Boğaz manzarası, böyle bir ortamda evlenme hayali kuranlar için ideal. Bahçeleri ve yüksek tavanlı tarihi salonlarında hizmet veren bu mekanda vereceğiniz davetin yemekleri, Borsa Restaurant’ın mutfağından çıkıyor.


Kapalı alanda 450, kokteyl düzenindeyse 700 kişi ağırlayabilen mekanın sunduğu düğün paketinde dört bölümden oluşan yemek ve limitsiz yerli içki bulunuyor.


Adres: Vaniköy Caddesi Sıraevler Sokak No.12 Vaniköy, Üsküdar
PERA PALAS HOTEL

Pera'da yer alan ve 100 yılı aşkın bir tarihi bulunan bu otelin nostaljik, kendine has atmosferi özel günler günler için onu çok cazip hale getiriyor. Şehrin merkezinde olduğu için ulaşımı çok kolay olan mekan, yemekli olduğunda 220 kişilik kapasiteye sahip.


Adres: Meşrutiyet Caddesi No.52 Tepebaşı, Beyoğlu

FERİYE LOKANTASI

Beşiktaş'ta boğaz köprüsünden kız kulesine kadar uzanan göz alıcı, panoramik bir manzara sunan bu mekana ulaşım son derece kolay. Açılır kapanır tavanı, kolonsuz salonu ve terasıyla birden fazla seçeneği de mevcut. Burada evlenmeye karar verirseniz organizasyon yapacak ekibi sizin, dışarıdan getirmeniz gerekiyor. Işık, sahne, ses konularını üstlenen mekan, yemekli 750-1000, kokteyl düzeninde de 1000-2000 kişiyi ağırlayabiliyor.


Adres: Çırağan Caddesi No.44 Ortaköy, Beşiktaş

THE MARMARA ESMA SULTAN

18. Yüzyılda I.Abdülhamit'in kızı Esma Sultan için inşaa edilen ve İstanbul'un favori düğün mekanlarından Esma Sultan, 350 kişilik yemek, 600 kişilik kokteyl ve 350 kişilik kokteyl prolonge kapasitesine sahip. Karadan ulaşma kolaylığının yanı sıra, denizden ulaşıma imkân tanıyan bir iskelesi de var. Evlilik arefesindeki çiftlere profesyonel danışmanlık hizmeti de sunan mekanın 'Ziyafet Ekibi', organizasyon boyunca gelin ve damadın istekleriyle ilgileniyor. The Marmara Esma Sultan'ın düğün paketinde yalının size özel kullanımı, dört bölümlü menü, pasta, gelin ve damat için yalının bahçesindeki köşkte tahsis edilen iki ayrı hazırlanma odası ve düğün gecesi The Marmara Taksim balayı süitinde ücretsiz konaklama imkanı yer alıyor.


Adres: Muallim Naci Caddesi Yalı Çıkmazı Sokak No.20 Beşiktaş

~ Fotoğraf: Shangri La Bosphorus


SHANGRI LA BOSPHORUS


Şehrin merkezinde harika bir Boğaz manzarası ve kolayca ulaşım imkanı sunan otelde düğün menüsünü dünyaca ünlü şefler hazırlıyor. Düğün günü otelin ekibi düğünün kusursuz geçmesi için yanınızdan ayrılmamayı garantilerken; burada evlenirseniz düğün pastanızı Fransız Pastane Şefi Richard Vacher’in elinden çıkıyor. Otel, düğün paketinin içinde çiftlere geceyi Deluxe BosphorusSuite'de geçirme imkanını da sunuyor.


Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Hayrettin İskelesi Sokak No.1 Beşiktaş

FUAT PAŞA YALISI18. yüzyılda inşa edilen ve II. Abdulaziz Sadrazamı Keçecizade Fuat Paşa tarafından ev olarak kullanılmış yalı, Büyükdere’de yer alıyor. 1991'den beri Fuat Paşa Oteli olarak hizmet vermeye devam eden mekan, minimum 250 kişilik olacağı kesin davetler için Platin, Gümüş, Altın gibi paketler sunuyor. Ayrıca kokteyl ve kokteyl prolonge seçenekleriniz de mevcut.


Adres: Çayırbaşı Caddesi. No.148 Büyükdere, Sarıyer

SOHO HOUSE ISTANBUL

Beyoğlu’nun kalbinde diyebileceğimiz bu mekana ulaşım, haliyle çok kolay. Dünyadaki SohoHouse’ların en büyüğü olan İstanbul şubesindeki etkinlik mekânlarının en çok tercih edileni ve en görkemlisi Big Room. Ayakta 500, oturma düzeninde 200 kişi kapasiteye sahip olan mekanda hareket edebilen bar düzeni, üst düzey ses, projeksiyon sistemi, özel bir sahnesi ve kulis de yer alıyor. Soho House İstanbul ekibiyse, özel gününüzde çiçekten pastaya kadar tüm detayları organize ediyor. Tabii dışarıdan organizasyon firması getirme imkanınız da var.


Adres: Evliya Çelebi Mahallesi Meşrutiyet Caddesi No.56 Beyoğlu

Çubuklu 29Metin Fadıllıoğlu’nun sahibi olduğu 29 markasının yalnız davet ve düğünlere ev sahipliği yapan tek mekanı Çubuklu 29, adı üzerinde Çubuklu'da yer alıyor. Ulaşımı kolay olan mekandaki dekor o kadar iyi ki, ilave bir düzenleme yapmanıza genellikle gerek kalmıyor.


Nikah seremonisi için nikah memuru rezervasyonu, müzik, ışık sistemi ve masa düzeni gibi önemli detaylarla da mekan ekibi, özenle ilgileniyor. Modern, şık ve parti tadında geçmesi istenen düğünler için ideal bir mekan diyebiliriz.


Adres: Paşabahçe Yolu No.24 Çubuklu, İstanbul~ Fotoğraf: Four Seaons Bosphorus

FOUR SEASONS BOSPHORUS


Panoramik deniz manzarasına sahip ihtişamlı Bosphorus Balo Salonu, şahane manzarasıyla 350-400 kişi arası düğünlere ev sahipliği yapabiliyor. Onun yanı sıra Atik Paşa Balo Salonu da, 7 metre tavan yüksekliğiyle misafirlerine çok özel bir günü paylaştıklarını daha ilk adımdan hissettiriyor. Yemekli düzende 650-700 kişilik kapasiteye sahip otelin “FourSeasonsCatering” ekibi, evde kına gecesi kutlamasından, teknede yemeğe kadar düğünle ilgili her organizasyonu özenle gerçekleştiriyor. Ayrıca İtalyan Şef Sebastiano Spriveri ve ekibinin elinden çıkan düğün menüsü, Spa & Hamam’da kişiye özel bakım paketleri ve balayı için ayrılmış özel süitler de, otelin düğün paketinin içinde yer alıyor.


Adres: Tevkifhane Sokak No.1 Sultanahmet, Beşiktaş

BEYKOZ KUNDURA FABRİKASI

1810 yılında tabakhane olarak kurulan Beykoz Deri ve Kundura Fabrikası İstanbul’un en eski fabrikalarından biri, şimdilerdeyse yapımlar ve etkinlikler için kullanılıyor. Demirhane binasında yemekli düzende 70 kişilik bir düğüne imkan veren bu mekan, farklı bir alanda 1000 kişiyi ağırlayabiliyor. Aklınıza gelebilecek Türk işi her dizi, film ve klipte faydalanılan bu mekanda eski yapılmış işlerin dekorlarından da faydalanma imkanınız bulunuyor. Tabii Beykoz Kundura dediğimizde sadece mekanı kiralamış oluyorsunuz. Daha sonra her şeyi, sizin dışarıdan getireceğiniz organizasyon şirketinin halletmesi gerekiyor. Ulaşımı denizden de sağlayabileceğiniz mekan genişliği, dokusu ve kullanım rahatlığıyla öne çıkmayı başarıyor.


Adres: Yalıköy, Süreyya İlmen Caddesi No:1, Beykoz/İstanbul

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.