SOSYAL MEDYADA AYRILIK 101

Biten bir ilişkinin ardından sosyal medyada yapılması ve yapılmaması gerekenler.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Kasım 2015
SOSYAL MEDYADA AYRILIK 101
Modunuz ‘Ben ona resmen aşığım!'ken sosyal medya en iyi dostunuz olabilir; peki durum ‘Yaşandı bitti saygısızca' olduğunda da sosyal medya size bu kadar iyi davranacak mı? Cevabı hepimiz biliyoruz; hayır! Ancak oyunu kuralına göre oynarsanız ayrılık acınızı sosyal medya yüzünden ikiye katlamak zorunda kalmazsınız.

İlk önce Facebook ve Instagram gibi birlikte fotoğrafların bolca yüklendiği siteleri halletmeniz gerekiyor. İşe o fotoğrafları silerek başlıyorsunuz. Zorlu kısmı halettiniz, derin bir nefes alın ve burnunuzu sildiğiniz peçeteyi yenileyin!

Sizin ‘stalker' olmadığınıza eminiz, zaten onun profiline bakmazsınız (!). Birbirimizi kandırmayalım, her ne kadar bu ilişkiyi geride bırakmış olursanız olun, onun hayatına devam ettiğini hatta belki yeni birileriyle birlikte olduğunu görmek hoşunuza gitmeyecek. Bu ihtimalleri ortadan kaldırmak adına yine Facebook, Instagram ve Twitter'da malum kişiyi engelleyin.

‘Böyle bir şey yapmama gerek yok, ben bakmam ki.' diyenler de olabilir, başarabiliyorsanız tebrikler! Unutmadan, kendi hesabınızdan engelledikten sonra en yakın arkadaşınızdan onu kontrol etmek de aynı yola çıkıyor malum. Bunun kimseye faydası olmayacak. Snapchat kullanıyorsanız oradan da engellemeniz gerekecek, sonuçta onun hayatından '10 saniyelik' bir kesite ihtiyacınız yok. Tebrik ederiz eski sevgilinizi tamamen geçmişte bırakmaya bir adım daha yaklaştınız!~Whatsapp'ten son görülmeleri takip edenler var malum. Tabii siz bu gruptan değilsiniz ama yine de uyaralım; bu alışkanlığınızı acilen bırakın! Kiminle, ne zaman, nasıl konuştuğu artık sizi ilgilendirmiyor. Ayrıca unutmayın; Whatsapp profil fotoğrafına bakarken her zaman yanlışlıkla arama ihtimaliniz var. ‘Bitmedi çilem!' diyenler var biliyoruz, fakat sosyal medyada ayrılmak zor zanaat fakat haberler güzel, son adıma geldik: Foursquare ve Swarm. Nerelere, kimlerle gittiğini öğrenmek size ne kazandıracak?

Sosyal medya öncesi, eşyaların rastgele atıldığı küçük bir kutuyu iade ederek -ya da kutuyu ateşe vererek- hatırlamak istemediğimiz anılardan kurtulmak mümkündü. Sosyal medyadan sonraysa  işimiz zor!

'Nasihat vermek güzel de, siz uygulayabiliyor musunuz?' dediğinizi duyar gibiyiz.


NO COMMENT

Not: Bunları yaparken Gloria Gaynor'dan ‘I Will Survive' dinlemeniz şiddetle tavsiye edilir. :)

YAZI: AHSEN ÇELİK

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.