'FAYDALI' İLİŞKİLER

Friends with Benefits (FWB) teoride mükemmel ama bu noktalara dikkat!

Friends with Benefits (FWB) teoride mükemmel olan ama bazı şeylere dikkat etmezseniz, ciddi bir kalp kırıklığına dönebilecek bir şey. Yapılması ve yapılmaması gerekenleri ele almadan önce FWB nedir birlikte bakalım. Mila Kunis ve Justin Timberlake'in başrollerini paylaştığı filmle birlikte FWB ‘resmi' olarak hayatımıza girdi. Natalie Portman ve Ashton Kutcher'ın ‘Bağlanmak Yok' filmiyle de bu konudaki görüşlerimiz kesinleşmiş oldu. Bu filmlerden anladık ki: iki kişinin düzenli olarak seks yapması ama hiçbir şekilde duygusal bir bağlantılarının olmamasına FWB deniyor.

Daha önce de dediğimiz gibi kendisi aslında teoride gerçekten mükemmel bir ilişki. Şöyle düşünün: gözünüze hoş görünen biriyle, belki de gerçekten arkadaşınız olan biriyle düzenli olarak sevişiyorsunuz. Dolayısıyla sürekli yeni insanlarla tanışıp, ilişki istemediğinizi açıklamak zorunda kalmıyorsunuz. Hesap vermek, bağlanmak, tüm gün mesajlaşmak, kavga etmek ve dırdır çekmek yok! Evet işte bu yüzden de şahane bir ilişki biçimi.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Eğer karşınızdaki kişiye karşı bir şeyler hissetmeye başladıysanız; kaçın! Ciddiyiz arkadaşlar, koşarak uzaklaşmanız gerekiyor o kişiden. Biliyoruz filmlerde FWB'ler hep romantik ve şahane ilişkilere dönüştüler ama üzgünüz, gerçek hayatta iş böyle olmuyor. İki tarafın da birbirine tamamen dürüst olması gerekiyor. Zaten FWB'nin bir diğer amacı da cinsel hayatınızı iyileştirmek, yani sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyler konusunda açık olmak FWB'nin altın kuralı. Karşınızdaki kişinin günlük hayatına dahil olmayın, ona hediye almayın ve kesinlikle dışarıda buluşmayın. ‘Neden, ne olacak ki?' demeyin, ona karşı bir şeyler hissetme ihtimallerinizi arttırmış olursunuz sadece.