'FAYDALI' İLİŞKİLER

Friends with Benefits (FWB) teoride mükemmel ama bu noktalara dikkat!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 24 Ağustos 2015
'FAYDALI' İLİŞKİLER
<#text>Friends with Benefits (FWB) teoride mükemmel olan ama bazı şeylere dikkat etmezseniz, ciddi bir kalp kırıklığına dönebilecek bir şey. Yapılması ve yapılmaması gerekenleri ele almadan önce FWB nedir birlikte bakalım. Mila Kunis ve Justin Timberlake'in başrollerini paylaştığı filmle birlikte FWB ‘resmi' olarak hayatımıza girdi. Natalie Portman ve Ashton Kutcher'ın ‘Bağlanmak Yok' filmiyle de bu konudaki görüşlerimiz kesinleşmiş oldu. Bu filmlerden anladık ki: iki kişinin düzenli olarak seks yapması ama hiçbir şekilde duygusal bir bağlantılarının olmamasına FWB deniyor.


<#text>


<#text> Daha önce de dediğimiz gibi kendisi aslında teoride gerçekten mükemmel bir ilişki. Şöyle düşünün: gözünüze hoş görünen biriyle, belki de gerçekten arkadaşınız olan biriyle düzenli olarak sevişiyorsunuz. Dolayısıyla sürekli yeni insanlarla tanışıp, ilişki istemediğinizi açıklamak zorunda kalmıyorsunuz. Hesap vermek, bağlanmak, tüm gün mesajlaşmak, kavga etmek ve dırdır çekmek yok! Evet işte bu yüzden de şahane bir ilişki biçimi.


<#text>
DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER<#text> Eğer karşınızdaki kişiye karşı bir şeyler hissetmeye başladıysanız; kaçın! Ciddiyiz arkadaşlar, koşarak uzaklaşmanız gerekiyor o kişiden. Biliyoruz filmlerde FWB'ler hep romantik ve şahane ilişkilere dönüştüler ama üzgünüz, gerçek hayatta iş böyle olmuyor. İki tarafın da birbirine tamamen dürüst olması gerekiyor. Zaten FWB'nin bir diğer amacı da cinsel hayatınızı iyileştirmek, yani sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyler konusunda açık olmak FWB'nin altın kuralı. Karşınızdaki kişinin günlük hayatına dahil olmayın, ona hediye almayın ve kesinlikle dışarıda buluşmayın. ‘Neden, ne olacak ki?' demeyin, ona karşı bir şeyler hissetme ihtimallerinizi arttırmış olursunuz sadece.~FWB her ne kadar çoğuna göre ideal ilişki de olsa herkesin yaşayabileceği ya da kaldırabileceği bir şey değildir. Çünkü işin özünde karşınızdaki kişinin diğer kişilerle görüşmesini sorun etmemeniz gerekiyor. Sizi anlıyoruz bir yerden sonra kıskançlık duymaya başlayabilirsiniz, ama işte sorun tam burada başlıyor. O insana karşı duygusal hiçbir şey hissetmemeniz tam olarak da bu yüzden gerekiyor.


<#text>


<#text> Birçok kişi partnerinizin evinde kalıp birlikte uyumamanız gerektiğini savunur. Aslında bu bir bakıma doğru, çünkü seks dışında ne kadar az vakit geçirirseniz olayı basit ve ilişkiden uzak tutmak o kadar kolaylaşır. Ama ‘Ben gerçekten bir şey hissetmiyorum ve hiçbir zaman da hissetmeyeceğim.' derseniz neden olmasın? Buradaki karar tabii ki artık size kalmış.


<#text>


<#text> Eğer sizi yıkan bir ayrılık yaşadıysanız ya da ruhsal olarak kötü hissediyorsanız bu işe pek bulaşmamanızı öneririz. Normalde bu kişiye bağlanmayacak dahi olsanız, kendinizi pek iyi hissetmediğiniz için böyle bir bağ geliştirmeniz çok normal. Son olarak, gerçekten arkadaş olan iki insanın zamanla böyle bir ilişkiye girmesi genellikle çok yadırganır ve FWB'lerin mutlaka gerçekten arkadaş olmadığınız kişilerle olması gerektiği söylenir. Eğer karşınızdaki kişinin arkadaşlığından eminseniz, tedbiri elden bırakmayarak böyle bir şey yaşayabilirsiniz. Hatta arkadaş olduğunuz, sizi tanıyan biriyle böyle bir şey yaşadıktan sonra aslında bundan çok da keyif aldığınızı fark edebilirsiniz.


<#text>


<#text> Toparlayacak olursak aslında dikkat etmeniz gereken tek bir kural var: kesinlikle ama kesinlikle aşık olmayın, yoksa işler hiç istemediğiniz bir biçimde karışabilir!


<#text>


<#text> Yazı: Ahsen Çelik


<#text>


<#text>


<#text>


<#text>


<#text>


<#text>


<#text>SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.