SEKS YAPMANIN GİZLİ NEDENLERİ

Seks için 237 motivasyon unsuru haberimizde!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 21 Ağustos 2014
SEKS YAPMANIN GİZLİ NEDENLERİ
Sağlıklı bir cinsel yaşam, iyi bir ilişkinin de temel kaynağı. İşte bu nedenle sık sık araştırmaların da merkezinde yer alıyor...  Austin'deki Teksas Üniversitesi psikoloji profesörü ve bu araştırmayı kaleme alan kişi olan Cindy Meston da seks yapmak için insanların nelerden motive olduğunu araştırmışlar. Onların basitten karmaşığa doğru yaptıkları sıralamaya göre durum son derece enteresan: “İyi hissettiğiniz için, aşık olduğunuz için ya da çocuk sahibi olmak için sevişirsiniz. Bunlar en temel içgüdüsel nedenler. Fakat şaşırarak gördük ki, epey kişisel ve ilginç seks motivasyonu da var.” 

Peki nedir bu motivasyon unsurları. Öncelikle söyleyelim. Kadınlarda ve erkeklerde nedenler farklı...


Kadınlar diğer insanı çekici buldukları için, fiziksel zevk deneyimi yaşamak için, iyi hissettirdiği için, yeteneklerini o insana göstermek için, sevgisini göstermek için, seksüel canlılık ve farkındalığını hareketli tutmak için, “boynuzlandığı” için, eğlenceli olduğu için, aşık olduğu için ve o anın ateşini yakalamak için seks yapıyor. 


~Ve işte erkeklerin “top 10”u...


Nedenler hemen hemen aynı, ama sıralama farklı: Erkekler diğer insanı çekici buldukları için, iyi hissettirdiği için, fiziksel zevk deneyimi yaşamak için, eğlenceli olduğu için, yeteneklerini o insana göstermek için, cinsel canlılık ve farkındalığını harekette tutmak için, “boynuzlandığı” için, sevgisiyle diğer insanı etkilemek istediği için, orgazm olmak için, partnerini hoşnut etmek için sevişiyor.

Derleyen: Hande Öngören Doğan

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.