ANLAMADAN, DİNLEMEDEN

İlişkinizin başlangıcında yapmamanız gerekenleri öğrenin.

Hande Öztürk HANDE ÖZTÜRK 18 Ağustos 2016
ANLAMADAN, DİNLEMEDEN

Yeni bir şeye başlamak her zaman zor, alışmak da öyle. Hele bir de o 'şey', romantik geleceğinizin baş kahramanı olmaya aday bir erkekse. Kafanızın içinde olur mu, olmaz mı hesapları yaparken geleceğinizi etkileyecek bu hataları yapmazsanız çok daha doğru bir sonuç alacağınızı düşünüyoruz:

- Kendinizi başka biri gibi tanıtma hatasına aman diyelim, düşmeyin. Bu hem tavırlar, hem de giyim ya da zevkler anlamında da olabilir. Yepyeni bir birlikteliğin başlangıcında biraz tedirgin hissetmeniz normal, ama şimdi gerçek olmayan bir versiyonunuzu yansıtmaya hiç gerek yok. Şöyle ki, ilişkiniz devam ederse onu yanında kendiniz gibi olamamak zorunda kalacağınızı düşündünüz mü? Ben olmadığım biri gibi davrandım, yalan söyledim de diyemezsiniz? Ondan da vazgeçmek istemiyorsunuz...

- Zevklerin uyuşmaması gelecek için dikkate alınması gereken bir ipucu. Yani buluştuğunuz birkaç seferde de hiç hoşlanmadığınız yerlerde, sevmediğiniz etkinlikleri yaptıysanız; ve onlardan memnunmuş gibi göründüyseniz, artık çok geç bile olabilir. Bahsettiğimiz gibi, bir noktadan sonra 'Aslında ben de bunu hiç sevmiyorum.' demeniz daha yeni oluşmaya başlayan güveni yok etmekle birlikte, sizi yalancı durumuna düşürebilir. E, bu saatten sonra da ilişkinin geleceği diye bir şey kalmayabilir.

- Kendinizi ağırdan satmaya veya elde edilmesi zor kız olmaya çalışmak da yapmamanız gerekenlerden. Zira, biraz peşimde koşturayım derken daha yeni tanıştığınız bu kişiyi bezdirebilirsiniz. Ya da attığı mesajlara bir gün sonra cevap verir, telefonlarına geri dönmezseniz; ondan kurtulmaya çalıştığınızı bile düşünebilir. Belli mi olur? Ayrıca artık herkes o kadar meşgul ki, gerçekten kimsenin böyle oyunlara vakti yok.

- Daha sadece bir veya iki kez görüştüğünüz bu kişiyle olduğunuz zamanlarda her dediğine gülmenize gerek yok. Belki espri anlayışınız uyuşmuyor, olamaz mı? Karşınızdaki size komik gelmiyorsa, değildir. Ayrıca bunu değiştirebilmek de sizin elinizde değil. Size komik gelmeyen bir şey için kendinizi zorlamak yerine, olduğunuz gibi ve doğal tepkiler vermeniz en iyisi.

-Bakalım hesabı paylaşacak mı yoksa kendi mi ödeyecek? Arabadan inerken kapımı tutacak mı? Tarzı soruların cevaplarına göre karşınızdakini teste tabi tutmamanızı öneririz. Neden diyecek olursanız: Normalde çok ince olan biri o gün çok yorucu bir iş günü geçirmiş ve zihnen başka bir alemde olabilir. Böyle birinin de o gün kapıyı tutmayı unutması çok normal. Aynı şekilde hesap ya da hediyelerin boyutuyla, onun sizi düşünerek aldığı veya yaptığı her neyse parasına göre değerlendirmek de çok iyi birini kaçırmanıza neden olabilir.

- Yeni tanıştığınız herkesle sevgili olacaksınız diye bir şey yok. Sırf yalnız kalmamak için, daha kimseyi yeterince tanımadan ilişkiye atlamamak gerek. Zaten her şeyi hızlandırmaya çalıştığınızı o da fark edince, korkup kaçması muhtemel.

Bunları okuduktan sonra sizin de bize hak vereceğinizi düşünüyoruz. Zira herkes ikinci bir şansı hak eder ve materyal hedefler peşinde koşarsanız kalbe yakın olmanız pek muhtemel değil. Ha bir de, kitabı kapağına göre yargılamamalısınız sonuçta. 

Kısacası anlamadan, dinlemeden yargılarda bulunmak ve başkalarından topladığınız bilgilerle yeni bir karakter yaratmaya çalışmak çok saçma. Özellikle tamamen kalbi ilgilendiren, böyle bir konuda.

Aksi takdirde içinizi kemirecek bir pişmanlıkla baş başa kalabilirsiniz.

 ELLE kızları olarak söylüyoruz, "Tecrübeyle sabittir."Yazı: Hande Öztürk


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.