2019’UN EN ETKİLİ STİLİ MEGHAN MARKLE’IN!

Lyst, Sussex Düşesinin yılın en ilham verici stiline sahip olduğunu açıkladı.

Meghan Markle’ın moda sektörüne olan etkisi inkar edilemez. Giydiği markaların satışını anında yükselten Markle, oldukça etkili bir stile sahip. 2019 araştırmalarını ve listesini yayınlayan Lyst sitesi, Sussex Düşesinin stilinin ilk sırada yer aldığını açıkladı. Moda araştırma platformuna göre, Markle’ın kıyafetlerine olan aramalar %216 artış gösterdi. Kısa bir süre önce Güney Afrika turnesine giden Markle, giydiği gömlek elbise stilinin aramalarını %45 oranda artırırken, giydiği Club Monaco elbisesine olan talep %570 oranda artmıştı!

Kate Middleton ve Meghan Markle (Getty Images)

Modern ve güncel parçaları kullanan Markle’ın, Kate Middleton’dan daha farklı ve büyük bir kesime hitap ettiği söyleniyor. Kate Middleton, İngiliz tasarımcılardan klasik tarzlar tercih ederken, Markle ise minimalist ama trend parçaları birleştirerek yeni bir hayran kitlesinin beğenisini topluyor. 

Timothée Chalamet, Zendaya, Billie Eilish (Getty Images)

Lyst listesinde Markle’dan sonra ikinci sırada Timothée Chalamet yer alırken, Zendaya üçüncü ve Billie Eilish dördüncü sırada yer aldı. 2018’de birinci sırada yer alan Kylie Jenner, bu sene 7. Sıraya düşerken, Cardi B stili ile 5. ve Blackpink grubunun K-Pop yıldızı Lisa 6. sıraya yerleşti. 

Cardi B, Lisa Blackpink, Kylie Jenner (Getty Images)

Sekizinci sırada yer alan Lizzo’nun ardından dokuzuncu sırada geçtiğimiz sene Gucci kampanyalarında yer alan Harry Styles ve ardından son olarak eklektik kırmızı halı stili ile konuşulan Billy Porter yer aldı. 

Lizzo, Harry Styles, Billy Porter (Getty Images)