ANNE HATHAWAY FAVORİ ‘DEVIL WEARS PRADA’ KOSTÜMÜNÜ AÇIKLADI

Prada değil!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 24 Haziran 2022
ANNE HATHAWAY FAVORİ ‘DEVIL WEARS PRADA’ KOSTÜMÜNÜ AÇIKLADI 20th Century Studios

Sayısız unutulmaz stili ile Anne Hathaway’in ‘The Devil Wears Prada’ filminden en sevdiği kostümü seçmesi biraz zor! Interview dergisine bir röportaj veren Hathaway, arkadaşlarına ve tasarımcılara film tarihçesini anlattı. Hathaway’in en sevdiği ‘The Devil Wears Prada’ kıyafetini öğrenmek isteyen Michael Kors ise şaşırtıcı bir cevaplar karşılaştı. 

Favori stilinin Chanel içerdiğini belirten Hathaway, aynı zamanda kendi stili ve karakterinin stili hakkında konuşmanın “yumurta mı tavuktan çıkar, tavuk mu yumurtadan” gibi bir soru olduğunu anlattı. Kostüm tasarımcısı Patricia Field ile birçok stili birlikte seçtiklerini söyleyen Hathaway, aslında filmin stillerinde kendi dokunuşları olduğunu da itiraf etti. ‘Sex and the City’ serisi ve filmlerinin kostümlerinin yanı sıra Field aynı zamanda Netflix’in ‘Emily in Paris’ serisinin kostümlerinin de arkasında yer alıyor. Field’ın hem Andy Sachs karakteri olarak hem de gerçek hayatta modayı sevmesini sağladığını söyleyen Hathaway, “James Holt’un partisine giydiğim kıyafeti çok seviyorum, dizime kadar gelen kadife Chanel ceketi, mini etek ve dökümlü çizmeler,” diyerek filmdeki en sevdiği stilini açıkladı. 

Devil Wears Prada, 2006 (20th Century Fox)

Kıyafetin muhtemelen bir numune olduğunu belirten Hathaway, “Sürekli içinden iğneler çıkıyordu” dedi. “İlk başta filme dahil olmak isteyen hiçbir tasarımcı olmamıştı. Kimse Anna Wintour’a karşı gelmek istemiyordu,” diye Entertainment Weekly’e konuşan yönetmen David Frankel, “Bazıları bize showroom’larını gösterdi veya senaryonun özgünlüğünü sorguladılar, gerçekten dahil bile olmak istememişlerdi. Başlarda Pat birçok tasarımcıdan kıyafet almakta zorlanmıştı” diye eklemişti. 

Hathaway’in karşısında yer alan Meryl Streep ise modanın en az özel efektler kadar etkili olduğunu söyleyerek, “Pat bununla bir mucize yarattı. Tom Cruise’ın ‘Mission: Impossible’ filmlerindeki özel efektler gibiydi, feminen karşılığı. Onun markalar, tasarımcılar ve moda şirketleri ile harika ilişkileri sayesinde oldu çünkü herkes onu çok seviyor. Her şeyi ödünç aldı. Öğle yemeğinde spagetti yemememiz gerekiyordu çünkü kıyafetlere zarar gelebilir ve iade edemeyebilirdik!” demişti. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Kasım Sayısı Çıktı!

ELLE Kasım sayısı, ELLE MAN ve ELLE Time ekleri ile birlikte tam 400 sayfa! Kapak yıldızlarımız ise Hazal Kaya, Boran Kuzum ve Serkan Çayoğlu.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.