ATELIER JOLIE’NİN İLK İŞ BİRLİĞİ CHLOE İLE OLACAK

Angelina Jolie ve Gabriela Hearst yeni bir kapsül koleksiyon için bir araya geldi…

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 16 Haziran 2023
ATELIER JOLIE’NİN İLK İŞ BİRLİĞİ CHLOE İLE OLACAK Getty Images

Geçtiğimiz ay Angelina Jolie, en son moda projesini duyurdu: Atelier Jolie. Şimdi ise moda severler bambaşka bir haber ile sevindiriliyor. Fransız moda evi Chloé ile bir araya gelen Jolie, markanın Ekim 2021’den beri yüksek standartta sosyal ve çevre performansı, transparanlığı ve sürdürülebilirliği olan şirketlere verilen B Corp statüsünde olmasının kararının en önemli noktalarından biri olduğunu vurguladı. “Çok az lüks marka B Corp sertifikasına sahip. B Corp sertifikasına sahip ilk lüks markalardan biri olan Chloé ile çalışmak benim için çok önemliydi. Gabriela Hearst ile tasarım yapmak bir ayrıcalıktı ve tüm kadınların bu kapsül koleksiyonun içinde rahat ve güzel hissetmelerini umuyorum,” diyen Angelina Jolie, kapsül koleksiyondan elde edilen gelirlerin marka ile çalışan zanaatkarlara yatırım olarak geri döneceğini vurguladı. “Bu iş birliğinden elde edeceğim gelir, Atelier Jolie'de terziler ve zanaatkarlar için çıraklık eğitimi vermeye yatırılacak,” diyen Angelina Jolie, moda dünyasında da farkını belli edecek gibi görünüyor. 

Geçtiğimiz aylarda üç senenin ardından Chloé’den ayrılacağını duyuran Gabriela Hearst ise bu projede Jolie ile yer aldığı için çok mutlu olduğunu ve markanın sürdürülebilir geleceğine katkıda bulunacakları için heyecanlı olduğunu ekledi. “Angelina Jolie’nin Atelier Jolie vizyonunu duyduğum andan itibaren ona gönülden inandım,” diyen Hearst, “Giysi tasarlamanın güzelliği ve çevreye olan derin saygısı ile başkalarını yükseltmenin bir yolu. Her ikisinin de türümüzün iyileştirilmesi için yüksek idealleri olduğundan, Chloé'nin Atelier Jolie'nin ilk işbirlikçisi olması benim için bir onur. Hem Angelina'yı hem de Chloé'yi bu kadar derinden sevmemin nedeni bu,” diye ekledi. Atelier Jolie ve Chloé kapsül koleksiyonu hakkında çok az detay bilinse de yapılan açıklamada tasarımların akışkan silüetlere ve detaylara sahip olduğu belirtildi. Jolie’nin gardırobundan esinlenecek olan koleksiyonlar zamansız bir estetiğe ve gece kıyafeti tarzına sahip olacak. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.