ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

CHANEL VE TRIBECA FİLM SEKTÖRÜNDEKİ KADINLARA DESTEK OLUYOR

'Through Her Lens' projesinin 7. edisyonu başladı!

Tribeca ve Chanel’in ‘Women’s Filmmaker Program’ adlı insiyatifleri yedinci edisyonu ile geri dönüyor. Üç günlük bir program ile kadın film yönetmenlerini ve yapımcılarını mentorlük, workshop, bağış ve network etkinlikleri ile desteklemeyi planlayan Chanel ve Tribeca’nın projesi 12 Ekim’de başladı. Amy Schumer, DeWanda Wise, Zoe Lister-Jones, Misha Green ve Kay Cannon gibi sektör liderlerinin katıldığı programda sanal ve fiziksel birçok etkinlik olacak. 


Kapsamlı bir başvuru süreci ile beş film projesinden ekipleri davet eden Chanel ve Tribeca, programın sonunda bir film projesi için bağış yapacaklar. Melissa Barrera, Gayle King, yapımcı Paula Weinstein ve Leslia Mann’in juri koltuğunda yer aldığı programda, geri kalan dört finalist ise prodüksiyon süreçlerinde destek alacaklar. 

‘Through Her Lens’ adlı bu insiyatifi Pulse Films iş birliğinde 2015 yılında başlatan Tribeca ve Chanel, bu seneki programı kutlamak için ‘In Development’ başlığında üç bölümlük bir kısa film serisi de yarattılar. Lucy Boynton ve Alisha Boe’nın karakter geliştirme süreçlerini paylaştıkları bu kısa film projesinde aynı zamanda 2019 ‘Through Her Lens’ projesi kazananı Hannah Peterson da yer alıyor. 


Üç kısa filme ek olarak film sektöründen 40’ın üzerinde kadını davet eden Chanel, programın yedinci yılını kutlamak için bir fotoğraf projesi başlatıyor. Angela Bassett, Thuso Mbedu, Glenn Close, Whitney Peak ve Diane Kruger’ın katıldığı fotoğraf projesinde, her isim imzalı Polaroid selfie fotoğrafları ile ‘Through Her Lens’ programına desteklerini gösterdiler. "Sürekli altüst olan bir dünyada, kadınların sürekli değişen yolculuğunun anlatılmaya devam edebileceği güvenilir bir yer sağlamak çok önemli” diyen Tribeca Enterprises ve Tribeca Film Festivali kurucu ortağı ve CEO'su Jane Rosenthal, Chanel ile ortak oldukları ‘Through Her Lens’ projesinin film sektöründeki kadınlar için ne kadar önemli olduğunun altını çizdi.