CHANEL YENİ MARKA ELÇİSİNİ DUYURDU

Charlotte Casiraghi ile tanışın!

Chanel, 1 Ocak, 2021’den itibaren Charlotte Casiraghi’nin moda evinin elçisi ve sözcüsü olacağını duyurdu. Virginie Viard tarafından tasarlanan İlkbahar- Yaz 2021 koleksiyonunun yüzü olan Casiraghi’nin fotoğrafları Monako’da Inez van Lamsweerde ve Vinoodh Matadin tarafından çekildi. 

Charlotte Casiraghi (Chanel)

Bu duyuru, Karl Lagerfeld tarafından başlatılan ve bugün Virginie Viard tarafından devam ettirilen güven ve dostluğa dayalı uzun bir ilişkiyi mühürlüyor. Genç yaşlarından beri moda evine yakın olan ve 2012’de Karl Lagerfeld ve Carine Roitfeld’in bir araya getirdiği ‘The Little Black Jacket: Chanel’s Classic Revisited’ kitabı için Lagerfeld’in kendisi tarafından fotoğraflanan Casiraghi, aynı zamanda birçok Chanel etkinliğine ve şovuna katılarak her zaman moda evinin sadık bir dostu oldu.

Felsefe mezunu Casiraghi, bunun yanı sıra Lagerfeld’in genç yaşındaki teşviği ile bir edebiyat ve şiir tutkunu. 2015 yılında kurduğu bir dernek olan Rencontres pilosophiques de Monaco’da başkan olan Casiraghi, düşünme, tartışma ve fikirlerin aktarılmasına adanmış aylık temalı etkinlikler aracılığıyla felsefeyi kutlamayı ve tanımayı amaçlıyor. Aynı zamanda seçkin bir at binicisi olan yeni Chanel elçisi Casiraghi, Monte-Carlo Uluslararası Engel Atlama etkinliğinin başkanı. 

Charlotte Casiraghi (Chanel)

Gabrielle Chanel ve Karl Lagerfeld’in edebiyata olan koşulsuz sevgisini sürdüren Chanel, Virginie Viard ve Charlotte Casiraghi, kısa bir süre sonra Les Rendez-vous litteraires rue Cambon adlı projeyi başlatacaklar. 2021 yılı boyunca, Chanel’in internet sitesinde ve sosyal ağlarında yayınlanacak olan bu temalı karşılaştırmalar, kadın yazarları, moda evinin dostlarını ve oyuncuları bir araya getirerek farklı edebi eserleri ve tarihi figürleri okuyarak sohbetler ve paylaşımlar yaratacaklar. 

Chanel’in İlkbahar- Yaz 2021 koleksiyonunun kampanyası 1 Ocak’ta yayınlanırken, Casiraghi’nin de katılacağı edebi buluşmaların ilki 26 Ocak, 2021 Salı günü 31 rue Cambon salonlarında gerçekleşecek.