CHIARA FERRAGNI’NİN YAPIMI 700 SAAT SÜREN ELBİSESİ

Ünlü bloggerın Venedik Film Festivalinde giydiği Dior elbisesi kırmızı halıya damgasını vurdu…

Kırmızı halıdaki ‘Kimi giyiyorsunuz?’ sorusu yavaş yavaş ‘Elbisenizin yapımı kaç saat sürdü?’ oluyor! Mesela Sophie Turner’ın gelinliğinin yapımı 350 saat sürmüştü… Ellie Goulding’in Chloé gelinliğinin yapımı tam tamına 640 saat! Chiara Ferragni adeta elbiselerinin yapım süresini yarıştıran ünlülere geride bıraktı diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde 76. Venedik Film Festivalinde görüntülenen ünlü blogger ve tasarımcının Dior elbisesinin yapımı 700 saat sürdü!

Chiara Ferragni Venedik Film Festivalinde (Getty Images)

El işçilerinin ustaca diktiği minik payetler, giyilebilir bir sanat eseri oluşturdu. ‘Chiara Ferragni-Unposted’ belgeseli için Venedik’e giden Ferragni, kırmızı halının en dikkat çeken ismi olmayı başardı. ‘Blonde Salad’ blogu ile ünlenen Ferragni’nin Fransızz modaevi ile oldukça yakın olduğu biliniyor. Düğününde de iki Dior gelinliği giyen Ferragni’nin düğün daveti ‘İtalya’nın Kraliyet Düğünü’ olarak adlandırılmıştı. 

Dior’un İtalyan bir tarihi olmasa da en son Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri İtalyan! Bu nedenle Chiara Ferragni ile çok yakın olduğu düşünülen Chiuri, ünlü blogger'ın kırmızı halı stili için yine unutulmaz bir tasarım ortaya çıkartı. Derin v-yakalı siyah elbise, tüller ve payetler ile süslendi. Adeta sim efekti veren payetler, Ferragni’ye unutulmaz bir peri masalı anı yaşattı. Elisa Amoruso tarafından yazılan ve yönetilen ‘Chiara Ferragni Unposted’ belgeseli, Instagram fenomeni Ferragni’nin modellikten blogger olmaya geçme hikayesini ve daha sonra bir moda imparatorluğu kurmasını anlatıyor. Kendi ismi altına bir marka kuran Ferragni’nin evliliği, anneliği ve sosyal yaşantısı da belgeselde görülebilecek.