‘CHRISTIAN DIOR: HAYALLERİN TASARIMCISI’ V&A’İN EN ÇOK GEZİLEN SERGİSİ OLDU

Serginin biletleri ilk üç haftada tükendi!

‘Christian Dior: Designer of Dreams’ (Christian Dior: Hayallerin Tasarımcısı) sergisi, Londra’daki Victoria & Albert Müzesinin en çok ziyaret edilen sergisi oldu. İngiltere’de Dior üzerine en kapsamlı ve büyük sergiye ev sahipliği yapan V&A, yarım milyondan fazla ziyaretçi ağırladı. 

Christian Dior: Designer of Dreams Sergisi (Getty Images)

Şimdiye kadar V&A tarihinde en çok ziyaret edilen sergi ‘Alexander McQueen: Savage Beauty’ sergisiydi. Müzenin hazırladığı en büyük moda sergisi olan Alexander McQueen’in yerini Christian Dior sergisi aldı. 

Christian Dior: Designer of Dreams Sergisi (Getty Images)

Modaevinin 1947’den günümüze kadar olan süreyi kapsayan sergide, Dior’un tarihi ve moda üzerine olan etkisi yansıtıldı. Geçmişteki altı Kreatif Direktörü kapsayan, Dior’un arşivlerinden ve couture koleksiyonlarından yararlanan gösterimde markanın DNA’sı incelendi. Daha önce Paris’te gösterilen sergi, güncellemeler ve Christian Dior’un İngiliz kültürüne olan tutkusu ile Londra’ya taşındı. 

Christian Dior: Designer of Dreams Sergisi (Getty Images)

Gösteriminin ilk üç haftasında tükenen biletler, sergiye olan ilginin kanıtı olurken, V&A müzesi Christian Dior sergisini yedi hafta daha uzatmaya karar verdi. “1947’de Christian Dior, modanın yüzünü değiştirerek günümüzde ilham kaynağı olmaya devam eden bir miras bıraktı” diyen V&A Direktörü Tristram Hunt, “V&A müzesi tarihinde birçok moda sergisi oldu bu nedenle Christian Dior sergisinin çok popüler olacağını biliyorduk ama Şubat’taki açılışından itibaren bu denli fenomen bir ilgiyi tahmin edemedik. Bu olağanüstü şovu deneyimlemek için sınırları aşan tüm ziyaretçilere teşekkür etmek istiyorum” diye ekledi.