CHRISTIAN SIRIANO İLKBAHAR-YAZ 2022 DEFİLESİ

New York Moda Haftası başladı!

İlkbahar- Yaz 2022 koleksiyonunu New York’taki Gotham Hall’da gösteren Christian Siriano, New York Moda Haftası’nın açılışını rengarenk ve etkileyici bir şekilde yaptı. Jazz döneminde inşa edilen Gotham Hall’u defile mekanı olarak seçin Siriano, Amerikan modasının Parisli estetiğe büründüğü zamanlara gönderme yaptı. 

Yeni koleksiyonu için daha sade zamanlardan ve hayatındaki İtalyan kadınlardan ilham aldığını söyleyen Siriano, dünyanın gerçeklerden kaçmak istediği zamanlarda modaya sığınmanın en neşeli yöntemlerden biri olduğunu vurguladı. Büyükannesinin 60’lı ve 70’li yıllarda Positano tatilindeki eski fotoğraflarına baktığını söyleyen Siriano, İtalyan kadınların stiline sadık kalırken güçlü ama romantik bir tasarım estetiğinin altını çizdi. 

Adet bir renk şöleni olan defile herkesin yıldız olabileceği bir dünya hayal etti. Kırmızı halıda birçok ünlüyü giydiren Siriano, aynı zamanda ‘Project Runway’ yarışmasının kazananlarından biri. Farklı karakterlerde birçok kadını giydirme şansı olduğunu söyleyen Siriano, yeni koleksiyonundaki tema çeşitliliğini de bu şekilde anlattı. Her beğeniden kadınlar için tasarımlar ortaya koyan Siriano’nun eğlenceli defilesinin ön sırasında Katie Holmes, Lil’ Kim, Alicia Silverstone, Busy Philipps gibi birçok yıldız yer aldı. 


Marina Diamandis’in sürpriz performansı ile seyircileri sevindiren Christian Siriano, Marina için de canlı turuncu ve püsküllü bir mini elbise tasarladı. Lime yeşilinden canlı turunculara kadar sınırsız bir renk paleti gördüğümüz Christian Siriano İlkbahar Yaz 2022 defilesi, aynı zamanda dramatik silüetlere, hacimli eteklere ve çekici cut-out detaylarına da yer verdi. Koleksiyonun finalinde ise Gloria Vanderbilt Jeans ile iş birliğini duyuran Siriano, defilesini etkileyici denim tasarımlar ile noktaladı.