COACH’IN AMERİKAN RÜYASI

New York markası Coach Sonbahar/Kış 2022 koleksiyonu için banliyölere yöneldi.

Coach'a göre, mahallede harika bir gün... New York markası Sonbahar/Kış 2022 koleksiyonu için, bir kez daha Amerikan mirasına sıkı sıkıya bağlı kaldı. Coach, bizde şehirden uzakta, evde sessiz geceler için özlem dolu bir his uyandırdı. Aşağı Doğu Yakası'nın Basketbol Şehri’ni dönüştüren podyum gösterisindeki seyirciler, banliyölerin güzel bolluğundan ilham alan bir performans sergileyen karakterlerle dolu bir konut arka planına yerleştirildi. Koreografisi yapılmış vinyetler, bir modelin köpeğini gezdirdiği, diğerinin ise bir arabadan yiyecek aldığı Orta Amerika'da bir gezintiyi vurguladı.Kreatif direktör Stuart Vevers koleksiyon notlarında “Koleksiyonlarım genellikle bir duyguyla başlar ve sonbahar için duygu aşktı” dedi. “Bunu ifade etmek için koleksiyon, Coach mirasını yeniden araştırmak için romantizm ve sertlik arasındaki gerilimleri araştırıyor. Amerika'da bir yerde geniş ekran bir mercekten görülen nostaljik bir dünya yaratma fikrini sevdim. Bugünün enerjisini bana her zaman ilham vermiş olan pop kültürü nostaljisiyle karıştırdım.”

Ses sahnesinin ötesinde, Amerikan teması konuklarda kaybolmadı. Kıyafetler, 70'lerin romantizminden ve 90'ların grunge'ından (şovun film müziğiyle de uyumlu) alınan ergenlik referanslarıyla olgunlaşmıştı. Bir spektrumda, Mary Janes ile tasarlanmış tatlı tığ işi elbiseler vardı ve diğerinde Vevers, deri sahnesi barlarından ve alt kültüründen ilham alan uyumlu deri setler sundu. Coach, her zaman olduğu gibi, markanın imzası olan kabanlardan oluşan yeni bir partiyi piyasaya sürdü; bu sezon, klasik deveyi ekose ve daha modern stiller ile birlikte sunuyor. Vevers'in dış giyime olan bağlılığı, arşivlenmiş montların ve markanın 1964 Sling çantasının yeniden tasarlandığı Coach'un ilk baş tasarımcısı Bonnie Cashin'e bir övgü işlevi görüyor.
Pop kültürüyle aşılanmış nostalji hitine gelince, Sam Levinson onaylı neon dokunuşları, aksi takdirde nötr paleti modernize ederken, Dazed ve Confused dönemi gençlerinin pek de ince olmayan mesafeleri doğrudan Euphoria bölgesine geçti. Ve Fez, yüksek modaya katılacak tipte olmasa da, Angus Cloud ön sırada oturdu (Megan Thee Stallion, Tommy Dorfman, Rina Sawayama ve daha fazlası gibi Coach aile üyeleriyle birlikte).