COCO CHANEL VE CHRISTIAN DIOR YENİ BİR SERİYE KONU OLUYOR

Moda tarihi tutkunlarına duyurulur!

Moda sektörünün iki en ikonik tasarımcısı, Apple TV+ platformunda yeni bir seriye ilham kaynağı oluyor. Geçtiğimiz Perşembe günü ‘The New Look’ adlı yeni bir seri üzerinde çalıştıklarını duyuran Apple TV+, Christian Dior ve Coco Chanel’in yükselişlerini ve dünyanın en ünlü tasarımcıları arasında yer almaları serüvenini anlatacaklarını belirtti. II. Dünya Savaşı ve Paris’teki Nazi işgali sırasında geçecek olan seri, gerçek olaylardan uyarlanacak. 

Apple TV+’ın basın açıklamasına göre dizi, "20. yüzyılda Paris'in moda ikonları aracılığıyla dünyaya yeniden hayat verdiği önemli ana odaklanıyor.” Dizide ayrıca Pierre Balmain, Cristóbal Balenciaga, Hubert de Givenchy, Pierre Cardin ve Yves Saint Laurent'in de hikayeleri yer alacak.


Netflix’teki ‘Bloodline’ serisinden tanıdığımız Emmy Ödüllü Ben Mendelsohn’un Christian Dior’u canlandıracağı belirtilirken, ‘Chocolat’ ve ‘The English Patient’ filmleri ile bilinen Fransız oyuncu Juliette Binoche’un ise Coco Chanel’i canlandıracağı söylendi. 

Dior’un 1947’de ilk koleksiyonunu tanıttığı ‘new look’ tarzına gönderme yapan seri başlığı moda tutkunlarını heyecanlandırmaya yetti! Yuvarlak omuzlar, kum saati figürü ve kabarık eteklerden oluşan ‘new look’ stili, savaş dönemindeki utility tulumlarından feminenliği vurgulayan bir stile geçişi kutlamıştı. 

Henüz ‘The New Look’ serisinin vizyon tarihi belli olmasa da, çekimlerin önümüzdeki aylarda Paris’te başlaması bekleniyor. 

Etİketler