DONATELLA VERSACE İLE KADIN GÜCÜ ÜZERİNE BİR SOHBET SERİSİ

Konuklar arasında Irina Shayk, Precious Lee ve Indya Moore gibi isimler var!

Salı günü ‘Medusa Power Talks’ adlı bir proje başlatan Versace, kadın gücü etrafındaki konuşmaları artırmayı hedefliyor. Kadınları ve kreatifleri çağıran Versace, gücün modern yaşamı yönlendirmede oynadığı rolü ve gücü ifade ederken sıklıkla uğraşmak zorunda oldukları çifte standartları tartışmaya davet ediyor.

Önceki sezonlarda Versace podyumlarında gördüğümüz Irina Shayk, Precious Lee gibi modellerin yanı sıra oyuncu ve model Indya Moore, fotoğrafçı Lucka Ngo, aktivist Chelsea Miller ve Nialah Edari gibi isimleri davet eden İtalyan marka, kapsamlı bir konuşma etkinliğine imza atıyor. Donatella Versace ile önceden kaydedilen bir röportaj serisinde yer alacak olan isimler, önümüzdeki haftadan itibaren Versace’nin sosyal medya platformlarında görülecekler. Serinin devamını Clubhouse uygulamasında yapmayı planlayan Versace, önümüzdeki ay röportajlar ile eş zamanlı olarak diyalog buluşmaları düzenleyecek. 


“Güçlü bir insanın arketipi sonsuza kadar değişti. Benim için güçlü olmak, her şeyden önce kendinizi korkmadan, olduğunuz gibi ifade etme özgürlüğüdür” diyen Donatella Versace, “Güç, günlük hayatımızda pek çok rol oynar. Muhteşem arkadaşlarımın yer aldığı ‘Medusa Power Talks’ 2021'de güçlü olmanın hepimiz için ne anlama geldiğini konuşacak, inceleyecek ve şüphesiz tartışacak. Görmek istediğim geleceği temsil eden seslere bir platform sunma konusunda tutkuluyum ve hikayelerini duymak için sabırsızlanıyorum” diye ekledi. 

Projeyi Instagram üzerinden teaser videolar ile duyuran Versace, markanın uzun bir süredir vazgeçilmez bir parçası olan Medusa sembolünün sadece bir amblem değil aynı zamanda her kadını temsil eden bir figür olduğunu vurguladı. “Medusa birçok güce uyan bir kadın, buna sevginin gücü de dahil. Medusa benim için bunu temsil ediyor: mağlup olmayı reddetme. Medusa benim içinde mi? Evet Medusa olduğumu hissediyorum,” diyen Versace, markasının sembolünün bu sohbet serisinin önemli bir parçası olduğunu ekledi. 


Bir başka teaser videosunda ise “Güçlü olmak azim gerektirir ve kendinizi ne olarak gördüğünüze dair amansız ve lazer odaklı bir vizyon gerektirir,” diyen Precious Lee’ye ek olarak Shayk ise, “Daha çok güç istiyor muyum? Kim istemez ki?” dedi.