DÜNYA KUPASI KULLANMA KILAVUZU

Dünya kupası başladı, erkekler tedavülden kalktı. Peki ne yapacağız biz şimdi?Etraftaki erkek nüfusunun ciddi şekilde azalmasından anlamışsınızdır. Maçlar başladı. Şimdiden söyleyelim. Bu daha iyi günleriniz. Takımlar azalıp, kalan güçlü takımlar birbirlerini elemeye çalıştıkça, sizin de hayatınızdaki erkekleri görme oranınız epey düşecek.

Ne yapmalı, ne etmeli diyorsanız söyleyelim. İki alternatif var: Oyunun bir parçası olun ya da kendinize tamamen alternatif bir dünya yaratmayı deneyin. Merak etmeyin, her ikisi için de faydalı alternatifler burada!

BEN DE SEYREDECEĞİM! DİYENLERE
‘Maçları ben de seyredeceğim, neymiş bu kupa anlamak istiyorum' diyenlerin soracağı soruları hemen cevaplayalım...

1- Neden Türkiye yok?
Şu anda kupada sekiz grupta dörder takım olarak toplamda 32 ülke yarışıyor. Ancak takdir edersiniz ki dünya bundan ibaret değil. Bu nedenle bu aşamaya gelene kadar da ülkeler gruplara ayrılıyor, karşılaşmalar yapıyor. İşte o grupların en iyileri de bu 32 takım. Türkiye'yse grup eleme maçlarındaki yetersiz sonuçları nedeniyle bu aşamaya gelemedi. Haa başarısızlığın nedeni derseniz? İşte o çok daha uzun bir yazının acıklı konusu!

2- Neden bazı maçlarda erkek arkadaşımı görebilirken bazılarında telefonumu bile açmıyor!
Ülkeler gruplara dağılırken, aldıkları puanlar onları ‘seri başı' yapıyor. Bu da bazı takımların daha güzel futbol oynaması demek. Bazı gruplara güzel futbol oynayan kuvvetli takımlar denk geliyor. Mesela B grubundaki İspanya-Hollanda ya da D grubundaki İngiltere ve İtalya gibi... Bu maçlar daha güzel futbol vaad ediyor, o vaad de futbolseven herkesi ekran başına kitliyor!