FENDI SONBAHAR/KIŞ 2022-23 ERKEK KOLEKSİYONU

Bir beyefendinin gardırobundaki kalıcı klasiklere gelecekten dokunuş…

Eski dünya zarafetini "Yeni Kükreyen Yirmiler" adıyla dönüştüren Silvia Venturini Fendi’nin tasarladığı, Fendi Sonbahar/Kış 2022-23 Koleksiyonu sunuldu. Koleksiyon, bir beyefendinin gardırobunu kalıcı klasiklere yeniden tasavvur ederek geleceğin yadigârlarının bir hazinesini sunuyor.

Terzilik kinayelerini büken ve döndüren formalite, sınırları aşan eğlenceli jestlerde bozuluyor. Siyah, krem, bordo, ahududu, moka, boz kahverengi ve beyazın tonları, değerli dokuların ve cesur grafik ifadelerin tonal oyunları için zengin, abartısız bir palet oluşturuyor. Kareli tüvit takım, saten smokin süslemeler ve çizgili ipek jakarlar gibi geleneksel kumaşlar ve dokumalar, yeni bir monogram olarak fitilli kollar, örgü takımlar ve O'Lock zincir motifi ile diyalog içinde ölçeklendiriliyor.


Geçmiş erkek sofistike sembollerini bir araya getiren koleksiyon, 3D inci ve elmas dijital baskılar, kırk çiçekli broşlar, inci O'Lock gerdanlıklar ve kristal FF kolye uçları ile süsleniyor. FENDI terziliğinin katı çizgileri, modüler giysiler takım elbise, triko ve deriyi benzeri görülmemiş oranlarda birleştirdikçe yeni bir yumuşaklık buluyor. Blazerler düz pelerinlere dönüşüyor, yuvarlak ceketler ve anahtar deliği örgüler köprücük kemiğini ortaya çıkarıyor ve geniş pantolonlar yedekte yarım etekle sallanıyor. Dış giyim, düşük omuzlar ve Dolman kollar, keskin klapalar ve kaplı düğmeler ile couture hacimler kazanıyor - oymalı O'Lock kılı, karmaşık kakma kılı ve pürüzsüz deri süslemelerde FENDI işçiliğini keşfediyor.


Fendi'nin Roma zarafetinin nihai ifadesi olarak, yıkıcı gece kıyafeti silüetleri, kısa kruvaze ceketler, süper yüksek belli resmi pantolonlar ve kol saati kayışlarıyla kapatılmış Mary Jane brogues üzerine giyilen kuyrukluklarla giyinme sanatını kutluyor. Nostaljik ayakkabılar, taraklı süslemeli patentli O'Lock mokasenleri ve iki tonlu kanat uçlu Chelsea botları içerirken, yeni FENDI spor ayakkabı dinamik bir uzatılmış FF logosuna sahiptir.

Fendi Erkek Sonbahar/Kış 2022-23 aksesuar koleksiyonu, Peekaboo çantayı bugüne kadarki en mimari biçiminde, katı pürüzsüz deriler, FF logolu paneller, süet ve sezonun Vichy ekosesinde büyük, yapılandırılmış bir alışverişçi olarak gösteriyor. Baget, FF kabartmalı yumuşak bir gövde olarak büyütüldü; metal ve pleksiglastan imzalı sert gövde ile birlikte egzotik bir minyatür zincir çanta olarak küçültüldü.


Dünyada bir ilk olarak, hem O'Lock motifi hem de Baget tasarımı, kripto para birimi ve dijital varlıklar için önde gelen dijital donanım cüzdanı olan Ledger Nano X için lüks teknoloji aksesuarlarına dönüştürülür.

İtalyan sanatçı Nico Vascellari tarafından tasarlanan ve sanat yönetmenliği yapılan Fendi Erkek Sonbahar/Kış 2022-23 pist gösterisi, Alessandro tarafından tasarlanan özel bir canlı müzik eşliğinde, Milano'daki Fendi HQ'da aynalı bir FF konfigürasyonunda fırçalanmış çelik yükseltilmiş bir pist rampasında gerçekleşti.

Fendi Erkekler Sonbahar/Kış 2022-23 Defilesi, yeni tasarlanan fendi.com'da ilk kez canlı olarak yayınlandı.

Etİketler