FENDIFRENESIA KOKULU BAGUETTE ÇANTALAR

Fendi ve Francis Kurkdjian eşi benzeri olmayan bir işbirliği ile bir parfümün ruhunu yansıtıyorlar!

Biri Romalı diğeri Parisli, Fendi ve Maison Francis Kurkdjian el işçiliğini ve ortak estetiklerini bir araya getiriyor. Biri moda dünyasında diğeri de parfümeride cesaretini ve farkını ortaya koyuyor. Bu buluşmadan doğan tutku, fikir ve gerçeklik ilk defa geçtiğimiz günlerde Miami’de sergilendi.


 

1997’de Silvia Venturini Fendi tarafından tasarlanan ikonik Baguette çantası, her sezon güncellenerek, Romanlı Lüks Moda evinin bir kimliği haline geldi. 2015’te Francis Kurkdjian tarafından derilere koku verme tekniği yeniden öne sürülerek tescillenmiş ve parfüm markasında bir fark yaratmıştı. Fendi ve Maison Francis Kurkdjian ilk defa üç boyutlu bir tasarımın kokusunda, dokusunda ve görüntüsünde fark yaratarak anlamını değiştirdi. Romalı Moda evi için FENDIFRENESIA adlı cinsiyetsiz bir koku yaratan Francis Kurkdjian, Selleria dersinin asilliğini ve farklılığını derimsi ve miskli kokular ile ortaya koydu. Asil, ilham veren ve doğal bir materyal üzerine sanatsal konuşmalar sonucunda ortaya çıkan FENDIFRENESIA, Selleria derisine özgün bir koku kattı. Maison Francis Kurkdjian’ın eşi benzeri olmayan patentli tekniğini kullananan FENDIFRENESIA’nın kokusu 3 sene boyunca devam ediyor. Bir parfümü hissetmek ve görsel olarak görebilmek oldukça eşsiz ve çağırıştırıcı bir deneyim, iki marka bunu ‘Fendi synaesthesia’ olarak tanımlıyor. Bu teknik, bir kaç parfüm damlasının renkli bir kağıda dökülüp sonra kurutularak ışıkta bekletilmesinden sonra geliştirme banyolarında koku izinin ortaya çıkarılması sonucunda oluşuyor. Kanadalı ve İsveçli fotoğrafçı Christelle Boulé, ilk defa bir parfümün ruhunu kareliyor, FENDIFRENESIA’nın ruhu. 

Fendi’nin ikonik sarıları arasında, FENDIFRENESIA kokulu Baguette çanta, sınırlı sayılarda hem kadınların hem erkeklerin kullanabileceği bir parça olarak tasarlandı. Fendi’nin Miami Design District butiğinde sunulan bu kokulu Selleria derisi, eşi benzeri olmayan bir projenin sonucundan doğdu. Fendi’nin farklı sarı tonlarında, Christelle Boulé tarafından yansıtılan FENDIFRENESIA ruhu aynı zamanda FENDIFRENESIA Nano Baguette mini formatında da tasarlandı. Aralık ayında internetten ve Fendi mağazalarından alabileceğiniz bu özel çanta için FENDIFRENESIA parfümleri de üretildi. Fendi çantalarınızda veya vücudunuzda kullanabileceğiniz bu parfüm, koku duyunuzda bambaşka deneyimler yaratmak için üretildi.