GUCCI ARTLAB’İN AÇILMASI PLANLANIYOR

Gucci’nin üretim tesislerinin yeniden açılması bekleniyor…

Gucci’nin yeni projesi medikal maskeler veya ameliyat önlükleri içermiyor. 20 Nisan’da deri aksesuar ve ayakkabı kompleksi ArtLab’i açmayı planlayan Gucci, geçtiğimiz hafta tekstil, moda ve aksesuar sektöründe üretimini yeniden başlatıyor. İtalya’daki Ticaret Sendikaları ile bir anlaşma imzalayan Gucci CEO’su Marco Bizzarri, “Bu salgının başından beri, bir pandemi olduğu açıklanmadan bile önce insanların güvenliğini ve sağlığını tüm kararlarımızda öncelik olarak belirledik. Sağlığımız, Gucci toplumundaki herkesin sağlığı her zaman Gucci’nin öncelikleri arasında yer alacak. Dikkatli incelemelerden sonra ArtLab prototip tesisini açmak için Ticaret Birlikleri ile bir anlaşmaya geldik ve bilim insanlarımız ile beraber en yüksek güvenlik önlemlerini aldık. Bu, mümkün olduğunda üretim kapasitelerimizin ve Made in Italy tedarik zincirinin daha geniş bir şekilde yeniden açılması için temeller atmamızı sağlayacak” dedi. 

(Getty Images)

3 Mayıs’a kadar sokağa çıkma yasağının sürdüğü İtalya’da ticari olarak alınan kararlar doğrultusunda Gucci’nin ArtLab tesisi açılabilecek. Floransa’da konumlanan ArtLab’de Gucci üretimlerinin eski seviyesine gelmesi bekleniyor. Açılışa dair her türlü güvenlik ve sağlık tedbirini alan Gucci, Coronavirüs salgını nedeniyle düşüşe geçen moda sektörü üretiminde durumu eskisine getirmeyi hedefliyor. 

Önce Çin’de daha sonra Avrupa ve Amerika’da mağazalarını kapatmak zorunda kalan Gucci, düşen satış oranlarını paylaşmıştı. Çalışanlarının %10’unu ArtLab tesisine yollayacağını belirten Gucci, 20 Nisan’daki açılış ile beraber diğer markalara umut ışığı oldu. Birçok marka ve tasarımcı üretimlerini ve çalışmalarını durdururken Gucci’nin üretime geri dönüşü hepimizi umutlandırdı!