GUCCI, CİNSİYET EŞİTLİĞİ İÇİN MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜYOR

'Chime for Change' geri döndü!

Gucci, ‘Chime for Change’ kampanyasının yeni girişimlerini açıkladı. Cinsiyet eşitsizliğine karşı mücadele etmeyi hedefleyen yeni kampanya, dünya çapında altı organizasyonu destekleyecek. Gucci, daha iyi sonuçlar alabilmek için Hearst, Kering, Facebook ve Bill & Melinda Gates Vakfı ile bir araya geldi.

2013’te başlattıkları ‘Chime for Change’ girişiminin ilk kampanyası Salma Hayek ve Beyonce ile yapılmıştı. 425 projeye destek olan ve dünya çapında 570,000 kadın ve kıza direkt olarak yardım eden Gucci, cinsiyet eşitliğini sağlamak için mücadeleye devam ediyor. 

Gucci Artwall (Gucci)

Kampanyanın yeni hedefleri için; Equality Now, Global Fund for Women, Ms. Foundation for Women, UN Women, Viral Voices ve Women Deliver ile bir araya gelen İtalyan marka, çizimler için görsel sanatçı MP5 ile işbirliği yapıyor. Londra, Hong Kong, New York, Milano ve Tayvan’da görebileceğiniz çizimler, Gucci’nin ‘Artwall’ kampanyalarına dahil olacak. 

‘Chime for Change’ için bir kısa video hazırlayan Gucci, Jade Jackman ve Irregular Labs ile işbirliği yaptı. “The Future Is Fluid” adlı video, Z nesli için cinsiyetin ne anlama geldiği anlatılıyor. Kampanyaları için bir dergi de çıkaran Gucci, cinsiyet eşitsizliğine karşı mücadele eden uluslararası isimleri dahil etti. Editörlüğünü Adam Eli’nin yaptığı dergiden ‘Chime for Change’ kampanyası hakkında daha çok bilgi alabilirsiniz…


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.