GUCCI CRUISE 2020 DEFİLESİ ROMA’DA GERÇEKLEŞECEK

Alessandro Michele, yeni koleksiyonunu tarihi Capitoline Müzesi'nde gösterecek…

Gucci ve Roma şehri, ünlü markanın Cruise 2020 defilesinin 28 Mayıs 2019’da Capitoline Müzesi'nde gerçekleşeceğini açıkladı. Gösterimin yer seçimi, Gucci Kreatif Direktörü Alessandro Michele’nin eski dünya ile diyaloğunun devamını temsil ediyor, ünlü tasarımcı bu sefer de bizi çocukluğuna götürüyor. Capitoline Tepesinde yer alan müzenin antik koleksiyonu, yüzyıllar boyu süren Antik Roma şehri tarihine bambaşka bir bakış açısı sunuyor. 

Antik dünyalar ile süregelen bir kreatif bağı olan Alessandro Michele, en son Pre-Fall 2019 koleksiyonunu çağdaş bir tarihi tablo yaratmak için arkeolojik parklar Pompei, Hereaculaneum ve Selinunte’de çekmişti. Koleksiyonlarının sunumunu ve çekimlerini bu özel yerlerde yapan Gucci, farklı artistik mirasını en güzel şekilde sergiliyor. Gucci Kreatif Direktörü, bu antik yerleri çağdaş bir biçimde bugünün ve yarının nesillerine aktarıyor. 

Daha önce de Cruise koleksiyonlarını; New York’taki Dia-Art Vakfı, Londra’daki Westminster Abbey Manastırı, Floransa’da Pitti Sarayı'nda yer alan Polatine Galerisi ve Arles’deki Promenade Des Aluscamps gibi sanatsal ve tarihi özel yerlerde sunmayı tercih eden Gucci, Capitoline Müzesi ile hikayelerine yeni bir bölüm ekliyor. 

Önümüzdeki iki sene boyunca Gucci, Campidoglio’nun güneyindeki Rupe Tarpea’nın restorasyon projesine bağış yapacak. Tarihe göre, şehirden sürgün edilme sembolü olarak ilk yüzyıllara kadar hainlerin uçurumdan ölüme mahkum edildiği Roman Forum, bugün  oyulmuş ve kazılmış gözenekli bir kaya olan eşsiz bir doğal oluşum. 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.